flyback 50V-30A güc kaynagı yardım

Başlatan stlg, 24 Ağustos 2007, 12:28:36

stlg

Sevgili arkadaslar

50V-30A civarı bir guc kaynagına ihtiyacım var ,gerilim seviyesini ayarlayabilirsem cok daha iyi olur :lol: daha once boyle bir uygulama yapmıs olan  ,deneyimlerini bizimle paylasırsa cok sevinirim, burada kullanılacak trafonun ozellikleri ne olmalı, mosfeti kendimiz pic ile kontrol edebilirmiyiz ,cıkıslarda kullanılacak diyotlar,kondansator  ne olabilir kolay gelsin
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

z

1500W lik guc degeri flyback icin sorunlu bir guc. Flyback yonteminde  200..250W ust sinir sayilir.

Bu guce en uygun yontem, yarim yada tam kopru  yapi gorunuyor.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

stlg

Hocam bu yontemlerle ilgili bilgi edinebilecegim bir yer varmı sema v.s tesekurler
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

CLR

@Bunalmış'ın dediği gibi 250W'a kadar Flyback, 500W'a kadar half bridge 500W üzeri uygulamalarda full-bridge power supply yapılıyor, netten araştır,  dizayn etmeyi öğreneceksen, uzun ve zorlu bir yol. Full-bridge için, Texas instr. ve Onsemi uygulamalarına bak.

Kolay gelsin.
Knowledge and Experience are Power