havya seçimi

Başlatan salih18200, 01 Eylül 2007, 16:18:15

emperor

Alıntı yapılan: "mustafa_cmbz"
Alıntı yapılan: "emperor"ben de havya aleminin devlerinden antex marka havyaları kullanıyorum, çeşitli uçlar kullanarak ince uçla smd, geniş uçla büyük yüzeyler, orta boyut uçla da konvansiyonel komponentler çok rahat lehimleniyor, xs25 modeli var 25W baya güzel, fiyatı karaköy de 60 ytl, ömürlük bir havya...
http://www.esman.com/web/elektronikgrubu/Katalog/Antex.pdf

arkadasım biz @salih18200 arkadasamıza havya satmaya uğraşmıyoruz yardımcı olmaya çalışıyoruz ok :D

:?:  ne alaka ki satmakla, ben mesajımda kullandığım havyadan memnun olduğumu yazdım, daha sonra almak isteyenler yada bakmak isteyenler olabilir diye de link verdim  :?

yalnayak

Alıntı yapılan: "maxiboost"ilk kullanım için gemek amaçlı olarak 25-30watt lık havya en idealidir .

Mümkünse paraya kıyıp ERSA gibi kaiteli bir havya alınmalı ve en az 10 sene kullanılmalıdır ,
ucuz çin malı yada tahta saplı kalitesiz havyalar her an bozulabilir ,uçları dandiktir ,kalitesi düşük ve düzgün lehim yapmanı engeller nitliktedir .

7 senedir genel isler icin ersa nin ucu degisebilen kalem havyasini kullaniyorum.benim hatalarimdan dolayi 3 defa uc degistirdim.3. ucu 1 senedir kullaniyorum.70 usd fiyati vardi ama kendi parasini fazlasiyla cikardi.hem ergonomik hem cok kaliteli.cantada tasimak icin ideal.ucu biraz pahalli.piyasada satilan solomon gibi havyalarin fiyatindan pahalli.25 ytl ama ucunu zimparalamazsak yada ucunun uzerine dusurmezsek onada bisey olmuyo.ve sapinda kesinlikle isinma olmuyo.

masa icinde en az 20 cesit ucu olan ersa nin ayarli ms6000 modelini kullaniyorumki buyuk cogunlukla oglum elektronikci olursa oda ayni havyayi kullanacak.bi arada wellerin ayarli masa tipini kullanmistim oda guzeldi ama ersa eli yormuyo.kalemle yazi yazar gibi..selamlar
Kızımın iffeti batmakta rezîlin gözüne... Acırım tükürüğe billâhi, tükürsem yüzüne..! MEHMED AKİF ERSOY  Kardan Adaminla,GUNES'e calim mi satiyorsun?

mustafa_cmbz

hocam ben şu 2'li  oyuncak araba swçlerinden kullandım ve swç'i havyanın içine koydum arkadasın havyayı bilmiyorum ama yinede dikkatli olması gerek..bence sana tavsiyem genelde dış ptt hattından gelen kabloyu telefona gidecek olan  kabloyla birleştiren kutulardan al ve kaliteli bir anahtar kullanarak bu uygulamayı o kutuya kur...ve  havyanın fişe takılan yerinden yaklasık 1 karış altından da kabloyu kes ve bu kutuyu oraya monte et :D yanı kalın havya kablosu kutunun içinde geçsin...bence bu uygulamayı yaparken heycanlanma acaba olurmu deme..220v ya bişey olursa kelimesini sakın aklına bile getirme,aklın karısır olmıcak hata yaparsın...sakin sakin başla isterse 2 saat sonra bitsin unutma 2-3 sene gider sana bu havya ben 2.5 sene oldu kullanıyorum hala bişey çıkamdı ama 1.5 saaiti geçik uğraşmıştım ozaman....:D

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: "emperor"
Alıntı yapılan: "mustafa_cmbz"
Alıntı yapılan: "emperor"ben de havya aleminin devlerinden antex marka havyaları kullanıyorum, çeşitli uçlar kullanarak ince uçla smd, geniş uçla büyük yüzeyler, orta boyut uçla da konvansiyonel komponentler çok rahat lehimleniyor, xs25 modeli var 25W baya güzel, fiyatı karaköy de 60 ytl, ömürlük bir havya...
http://www.esman.com/web/elektronikgrubu/Katalog/Antex.pdf

arkadasım biz @salih18200 arkadasamıza havya satmaya uğraşmıyoruz yardımcı olmaya çalışıyoruz ok :D

:?:  ne alaka ki satmakla, ben mesajımda kullandığım havyadan memnun olduğumu yazdım, daha sonra almak isteyenler yada bakmak isteyenler olabilir diye de link verdim  :?

arkadasım biz yardım etmeye çalışıyoruz  dediğim gibi satın alma konusunda tavsiyede bulunmuyoruz sen direkt ilk msj a bakıp ta attın galiba...zaten arkadaş havyasını almış sorunla karşılaşmı bizimle paylaştı bizde yardımcı olmaya çalıştık...

bu arada havyanın resimleri:

e3

ERSA, Weller, Antex iyidir :) Ama 1 sene önce aldığım ERSA 20 Watt bozuldu, Antex 25 Watt 8-10 ay arası dayandı o da bozuldu, Weller hiç kullanamadım, anlamadığım çok nazik davrandığım havyalarım neden çabuk bozuluyorlar ? Bir de ERSA nın sizce garantisi var mıdır, daha arayıp soramadım.10 YTL'lik ilk havyam ise halen çalışıyor :D Şimdi çin malı ayarlı birşeyle idare ediyorum, bakalım o ne kadar gidecek :roll: İyi günler.
.eem.