Direnc bacagi bukme aparati (ama o değil)

Başlatan bunalmis, 07 Eylül 2007, 01:30:11

z

1w ve ustu direnclerden bazilarinda, ayaklarin govdeye yakim kismi S kivrimi seklindedir. Bu kivrim, direnci pcb den  1 kac mm yukarida tutar. Boylece zamanla isinan direnc PCB ye zarar vermez, bacaklarindaki lehimi eritmez, sogumasi kolaylasir vs.

Bu kivrim malesef her direncde olmuyor ve bu kivrimi yapacak aparat arastiriyorum.

Bazi direnc ureticileri ise, bu kivrim yerine, silindirik tel bacagin belli bir bolgesini ezerek pcb deliginin capindan daha buyuk degere getiriyorlar.

Boylece direnc gene havada kaliyor. Bu tip standart ezme yapacak bir aparat da isimi gorebilir.

Bu tip aparatlardan goren varmi?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

remzi

En sonki elektronik fuarında dediğiniz cihazlar satılıyordu. Direnç diyot bacağını kıvırmak için kullanıyorlardı...

Bu seneki fuarada gelir herhalde...

tyildizak

Bursa Özdisan' da bacaklara bu şekli vermek için üretilmiş yankeski formunda bir alet satılıyor. Çeneleri farklı tasarlanmış, bacağı yan değil dik olarak kesiyorsunuz, bacağa s formu veriyor ve aynı anda s'in altından kesiyor.

sanırım şuydu

.

stlg

Bilmiyorum olurmu ben denemedim ,kablolarda kullanılan pabucların (yuzuk)uzerinde plastik olmayanları var ,silindirik boru seklinde bunlar kullanılabilir gerekirse ikiyede kesilebilir
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

sigmoid

Alıntı yapılan: "remzi"En sonki elektronik fuarında dediğiniz cihazlar satılıyordu. Direnç diyot bacağını kıvırmak için kullanıyorlardı...

Bu seneki fuarada gelir herhalde...

Bu fuar ne zaman nerede oluyor?

remzi

fuar Beylikdüzünde olmuştu sanırım...

yas

bunalmis hocam dediğiniz bükme aparatını istanbulda bir fuarda gördüm.
Tam istediğiniz aletti. İstediniz formda bükme ağzı hazırlıyabiliyorlardı.
Şerit halinde verdiğiniz kompenenti hem büküp hemde kesiyordu.
Elle çalışan mekanik bir düzenekti firmanın ismini şuanda hatırlayamadım.
Ama çok süper ürünleri vardı Saate 160 smd chip dizebilen makinaları tanıtıyorlardı.
Neyse sadete geleyim Kompenent bükme aleti için 3000 euro fiyat söylemişlerdi. Bizde iyi günler dilemek zorunda kaldık.