diyotla osilator yapimi?

Başlatan upayi, 08 Eylül 2007, 20:44:07

upayi

Arakadaslar ben soyle interntte dolasirken birdevre buldum.Bu devrede trafo cikisindan direk kopru diyotla dogrultmus.V eledelere vermis.V e frenkan solarakta 100hz yaziyor (Sehir sebeke frenkansi 50-60 hzmax) naisl 100hz oluyor.Bu isin mantigi ne formulu ne Ve nasil frenkansi bobin kullanmadan daha yuksege cikartabiliriz.
http://www.yavuzerol.com/dosyalar/LEDli_Aydinlat.pdf
upayi developer free energy system (oler cell free energy motor design Guns design (magnetic guns=)

titanium

Eğer yanlış anlamıyorsam 100 Hz frekans değeri köprü diyotun çıkışı için geçerli. 50 Hz lik AC sinyal köprü diyottan geçirildiğinde frekansı 100 Hz olan bir DC sinyal elde edilir.

upayi

Nasil elde ediliyo peki ben 100hz cikisin ucuna bir kopru diyoat daha koysam 200 hz mi elde edecegim
upayi developer free energy system (oler cell free energy motor design Guns design (magnetic guns=)

emperor

o mantıkla olacağını sanmam, çünkü 50Hz AC sinyal in doğrultulup da 100 Hz olduğunu unutma, yani her yarım periyot doğrulduğunda 50x2=100Hz DC oluyor...

files

Alıntı yapılan: "upayi"Nasil elde ediliyo peki ben 100hz cikisin ucuna bir kopru diyoat daha koysam 200 hz mi elde edecegim
Frekans nedir?  Bir saniyedeki tekrar sayısıdır. dalganın alt kısmını üstüyle aynı yaparsan tekrar eden şey 2 kat olur.  böylece 50 hz yerine 100hz olur. daha sonra 1000 tane de diyot koysan dalga şekli değişmeyeceği için 100hz olarak kalır

titanium

Sanırım bu kafa karışıklığını çözmenin en iyi yolu çizimlere başvurmak.

z

Alıntı yapılan: "upayi"Nasil elde ediliyo peki ben 100hz cikisin ucuna bir kopru diyoat daha koysam 200 hz mi elde edecegim

Oyle değil,

Kopru cikisindaki filitre edilmemis gerilimi LC devresinden olusan tank devresine aktarirsan diger harmoniklerden isine gelenleri elde edersin.

Yapman gereken LC degerlerini istedigin harmonige gore set etmek.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com