zaman rölesi yapımı

Başlatan hunterxt41, 11 Eylül 2007, 19:29:01

hunterxt41

arkadaşlar 16f84 ile yapılmış 12 saat sürenin sonunda devreden çıkacak proje lazım.bu işte çok yeniyim.yardım ederseniz çok memnun olurum.şimdiden teşekkürler.

sitenindelisi

Nesini istiyorsunuz?
Devre tasarimini?
pcb tasarimini?
kodu?
hepsini?
Amaciniz nedir? ogrenmek/merak/ticari...

Buna gore cevap yazacagim...

Erol YILMAZ

1 dk lık gecikme yapıp bir döngü ile 720 kere tekrarladıktan sonra
çıkış yaparsanız  istediğinizi elde edersiniz,

KOlay gelsin...

hunterxt41

devrenin tasarımını ve kodunu istiyorum.pcb ye gerek yok.bu devreyi akvaryumumda otomatik balık yemleme sistemi olarak kullanmak istiyorum.

ayhani

pic16f84 için yapılmıştır
4 mhz kristal osilatör kullan
Start butonuna bastığında çıkıştaki röle çeker. 12 saat sonunda bırakır.
RA.0 STOP
RA.1 START
RA.2 röle çıkışı
kolay gelsin.
http://rapidshare.com/files/54981066/timer.rar.html
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

ayhani

Merhaba illa picle geliştireceğim demezsen piyasada 20 milyon civarına satılan bazı zaman röleleri var üzerinde tırnaklar var bu tırnaklar ile bir cihazı istediğiniz saatlerde çalıştırıp durdurabliyorsunuz.

hunterxt41

ayhani kardeş yardımların için gerçekten çok teşekkür ederim.

hunterxt41

parayla almak istesek burda ne işimiz var.

ayhani

kodlar çalışıyor yeni yeni hazırladım sıcak sıcak :)
Akvaryum için kullanacağım dediğin için önermiştim :(

mustafa_cmbz

hazır kod vb. ,,,,, iyi iyi ben sitede balık tutmayı öğrettiklerini sanıyordum amacıda bu diye biliyorum ama değişmiş galiba....neyse işini gördüyse ne mutlu sana çünki herkes senin kadar şanslı olmuyor :D kıskandım yaw :D

arkadaşlar bu konuda tek bir örnek vericem bu timer işlemi düşünülmesi gereken bir yön yani arakdaşlardan ricam sitede verilen bu tür kodların bazı kötü amaçlı kişilerin elinde amacından saptırılması mumkun bunu herkes bilir bunun için kod paylaşırken biraz dikkatli olalım sanırsam bu arkadaşı tanıyorsunuz ama bunun yanında tanımadığımız insanlarda forumu takip edebilir ve amaçları farklı olabilir bunun için biraz temkinli davranalım hele ankarada 300kg bomba bulunduğu şu sıralarda.....

Ziya

Endişelerinizde haklısınız ama artık o işler için saat kullanılmıyor. Ceptelefonu veya uzaktan kumandalı sistemler kullanılıyor. Onu da öyle amatör çalışmalara güvenerek yapmıyorlar. Bu işler için Siyayey özel yöntemler öğretiyor onlara. avrupa da malzemelerini temin ediyor. küçük ... de koordinat veriyor. sadece tetiğe dokunuşu onlar yapıyor.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

mustafa_cmbz

oda doğru tabikide yinede terör amaçlı değilde merak edenler olur yaparlar başlarına dert alırlar aynı zamanda picprojede.bunun için dedim temkinli davranmak gerek.değerli açıklamarınız için teşkkürler...