Kayan yazı panosu yaptırabileceğim yer arıyorum?

Başlatan ilker_32, 19 Eylül 2007, 23:38:44

ilker_32

Selam arkadaşlar, herkeze iyi akşamlar; :lol:

Acilen 185cm'lik Kayan yazı devrem için pano yaptırmak istiyorum. Ucuz bir fiyata 100YTL'yi geçmese çok iyi olur. Ama fiyat ne verecekler bilmiyorumda. Bununla ilgilenen işletmelerin bir linki varsa yardımcı olurmusunuz? Fiyat almalıyım.

Not: Sanki öncelerden okumuştum böyle bir başlık ama forumda aradığını bulamıyorsun ki.  :(

Ersin

1cm aralikla olsunlar diyelim ki bu cok. 185x8=1480 led eder.En dandik ledleri koysan 10 kurustan 148ytl eder sadece ledler. Bak sadece ledler diyom pcb kutu felan yok hesapta.Simdi neyi ne kadara istedigini bir daha dusun.

sagamen

:)  braz zor hatta hic bulamazsın  kimse yemez
herkEse kolay gelsin

sigmoid

yazdıklarından devre değil,  sadece yapmış olduğu devresi için kutu yaptırmak istediği anlıyorum arkadaşlar.

zamanında bende 1 metre bir kayan yazı yapmıştım. Bunu kutulattırmak için görüştüğüm kişiler o zaman 150 den kapı açmışlardı, zaten evde yapmış olduğum amatör devreyede o kadar para harcamıştım. Sadece kutulamasına devre kadar para harcamak mantıklı gelmemişti.

ferdem

Bence ikisi de anlaşılabilir! 2 ihtimali de değerlendirelim!

Eğer arkadaş sadece led pano aranıyorsa(muhtemelen bunu arıyor), kayan yazı imalatçıları sadece led pano[devresiz] satmaya pek yanaşmıyorlar.

Eğer kutulama istiyor ise: Ben 60 cm lik kayan yazı panosu için kendi çerçevemi yapmıştım. Atölye imkanınız varsa[metal kesme, delme] bunun için Karaköy Perşembe Pazarı'ndan şeffaf plexyglass alabilir(ön kısım için) ve yine aynı civarda Arap Camii adlı camiinin arkasında alüminyum malzeme satan yerde gövde malzemesi alarak kendinize kutu yapabilirsiniz.
Yaklaşık Maliyet : 35 YTL olur diye tahmin ediyorum. (plexyglass biraz pahallı bir malzeme)

ilker_32

Reklam yapmak gibi olmasın ama ledler kod:8046 3000MCD 2000adet led'i 100YTL'ye ilker elektronikten aldım okul adına almış olduğum için ucuz vermiş olabilirler.

Aslında devreyi yaptım. Sadece kutu yaptırmak istiyordum. Bunu yapan işletmeler olduğunu duymuştum. Ama ne kadar fiyat verirler bilemem. Onun için sizlere soruyorum. Belki aranızda yaptıran olmuştur diye. Yaptıracak yer bulamazsam malesef kendim yapacağım.

Ayrıca tekrar reklam yapar gibi olmasın ama siteye yaptığım devreyi vereceğim zaten. Devre USB girişli Bilgisayardan kontrol yapılabiliyor. (Bu kısmı kendi başıma yapmadım. Yanlız bilgisayardan kontrol için izinsiz bir işletmenin programını kullandık. Onun için siteye kodlarını koyarken bu kısmı yok varsayabilirim. Devre yapısını oynamam. Gereken kodu ekleyebilirsiniz. Programla yazı yukarıya, aşağıya, sağa ve sola kayıp artı flaşh yapabiliyor.) 36 karakter gösterebiliyor. Parlaklık ayarı pano içinden bir pot ile ayarlanabiliyor. Türkçe karakterler mevcut. Zaten olmasada eklenebiliyor. Şuan için 146 karakter yazılabiliyor. Birde eeprom ekleyeceğim malzeme siparişi vereceğim yarın.  Kayan yazıya kayma hızı ile ilgili bir işlem gerçekleştirmeliyim. Programın içindeki kayma hızı butonu ile ayarlama yapamıyorum.

sagamen

aldıgın lede gelınce  hani merdiven altı işletmeler diye tabir ettiğimiz cindeki firmaların ledleri o ledleri piyasaya vermek akıl karı iş degıl piyasanın içine ediyolar sonra iki gun sonra ledler yanmıyor  ama işi yapan yok ortada    ilker_32 arkadaşım  kusura bakma  bu arada  kasan için   çağlayanda aliminyumcular var kasa modellerine bak  olculerıne gore kestır  arkasına dekota veya aleminyum  on tarafada  kumlu plexsi glass diye tabir edinilen  cok hoş pleksiler var  veya elektronık kayan yazı imalatı yapanlar bilir belki  elektronik kırmızı pleksiler onlarıda  sultan alemınyumdan bulabılırsın  kolay geksın
herkEse kolay gelsin

ilker_32

Aldığım ledleri trafiklambalarında kullanıyorlar.

Kutu işinide ayarlamaya çalışıyorum. Böyle giderse kendim yapacağım

Ersin

Yakinda isiklarda kazalar baslayacak demek.
10 kurus dememin sebebi KingBright marka led aldim en ucuzu 10kurus idi.Panolar icin dar acili lazim, uzaktan iyi gorunmesi icin ki onlar 0.13euro idi tanesi.