uzak update

Başlatan parda, 21 Eylül 2007, 10:40:43

parda

merhaba arkadaşlar;

LPC2138 ve GSM modül ile yapacağım bir projede uzaktan (GPRS aracılığıyla) LPC nin programını update etmek isterim kısa bir araştırma sonunda en iyi yolun GSM modülüne bir script yazip LPC nin seri portundan LPC içindeki default bootload ı kullanarak (masaüstünde de aynı yol ve nxp nin flash programı ile yapıyorum) yapmak olduğunu düşünüyorum. LPC nin bootloaderı bir kaç komut ve UUencode formatı üzerine bu işi çözmek için NXP nin flash programının veya benzerinin source codu olsa ciddi zaman kazanacağım aşikar
Bu konuda daha güzel bir yol bilen veya deneyimi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

çalışmalarda kolaylık dilerim.
Bildiğim tek şey, hiç bir şey bilmediğimdir.

leblebitozu

http://tech.groups.yahoo.com/group/lpc21isp/

bu grubun files bölümünde isp ile ilgili source'ları bulabilirsin.

DumrulBey

Sonuçta NXP'yi bir bilgisayar olarak düşüneceksiniz. Ona bir kaynaktan (TCP/IP-RS232) veri aktarımı yapacaksınız. Ama bir süreliğine devre dışı kalacak. Bir nevi işletim sistemini yeniden yükleyeceksiniz. O yüzden yanlız başına (stand alone) çalışan birimler işinizi görecektir.

Yani NXP'yi güncellemek için içinde mikrodenetleyici olan bir GSM birimi (-bkz. //www.wavecom.com) tavsiye edebilirim. Bu ürünler üçü bir arada (GSM+GPRS ve GPS) olan cihazlar. Üstelik tüm kodlama açık kaynak mantığı (OpenAT ve CYGWIN) ile yapılıyor. Ben bunu kullanıyorum ve İstanbul'da temsilcii/dağıtıcısı var.

Sevgiler, saygılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)