HEW + memory error

Başlatan nonstradam, 25 Eylül 2007, 16:23:58

nonstradam

hew le uğraşmaya yeni başladım.renesas starter kit aldım starter kit in hazır programlarında ufak tefek değişiklikler yapıp program yazdığımda hatta örnek programı silip aynı proje içinde yeni bir kod yazdığımda programım debug modda da gerçektede çalışıyor.

fakat HEW de yeni bir proje oluşturduğumda ve bu projeye diğer projede çalıştığına emin olduğum .c ve .h dosyalarını ekliyorum. derlemede ncrt0_29.a30 uzantılı dosyada hata veriyor. bu dosyayı projeden kaldırdığımda build sonunda hata vermiyor fakat debugger a yüklerken Memory area error. It is outside the effective address range diye bir hata veriyor. hazır projelerde böyle bir hata vermezken aynı source ü kendi oluşturduğum projede derlediyip yüklemeye kalktığımda böyle bir sorun oluyor. nedenini anlayamadım.

sanırım hew de proje oluşturmayı beceremedim. yardımcı olursanız sevinirim. iyi çalışmalar...

volblood

nonstradam, aynı sorun benim de başıma geliyor ve ben de çözemedim maalesef.. belki senin sorununla alakasız olacak ama benim takıldığım başka bir nokta daha var. müsaade ederseniz onu da açıklayayım belki bilen arkadaşlar vardır.
programlayıcıya bağlanırken "Program Flash" modunu seçip sadece işlemciyi prog.lamak ve çalıştığını görmek istiyorum. programlıyorum ama devremin çalışması için enerjiyi kesmem ve programlayıcıyı çıkarmam gerekiyor.(icd2 ile de çalışmıştım. pic'i programladıktan sonra release moda alınca prog. üzerindeyken de çalışıyor.) bu sorunu nasıl aşabilirim ?
kolay gelsin herkese..

nonstradam

evet E8 emulator le programlama işlemi yaptıktan sonra bağlantıyı ayırıp. RSK ya ayrıca enerji vermen gerekiyor.
yada debug modu seçip yanındaki sekmedende session_E8 i seçersen. programı debug modda işleyebilirsin.

ama sorunumuz hala çözülmedi neden yeni proje oluşturamıyoruz. aYe,klein hocam nerelerdesiniz. yardım ederseniz çok sevineceğiz.
iyi çalışmalar.

Klein

Rsk kullanmadığım için RSK kaynaklı sorunlara yanıt veremiyorum. Ancak yeni proje oluşturmak oldukça kolay.
Projeden önce bir workspace oluşturmak gerekli.  Bir workspace oluşturduktan sonra bunun içine istediğiniz kadar yeni ve eski proje dahil edebilirsiniz.

Önce açık olan workspace'i kapatın.
File>New Workspace
açılan pencereden işlemci tipini seçip devam edin. Workspace ile birlikte proje de oluşturacaktır. Proje tipini application olarak seçin.  Workspace oluştuktan sonra,
Project>İnsetr Project ile yeni veya var olan bir projeyi çalışma alanınıza ekleyebilirsiniz. Eğer bunları yapıyorsunuz ve halen yeni veya çalışan bir proje oluşturamıyorsanız Hew kurulumunuzda sorun var demektir.

nonstradam

dediğiniz şekilde yapıyordum hocam. renesas ı kaldırıp tekrar kurdum şimdi sorunsuz çalışıyor. ilginize teşekkürler. iyi çalışmalar.

noname

Hew vistada neden düzgün çalışmıyor.

ugurtarlaci

@noname

HEW hangi versiyon . ? Sorun nedir öncelikle...
Zoru Başarırım , İmkansız Biraz Zaman Alır....İmza... YENİ NESİL GENÇ TÜRK MÜHENDİSLERİ......