Proton in circuit debugger PICD..

Başlatan Maxim, 28 Eylül 2007, 13:29:37

Maxim

http://rapidshare.com/files/58823683/PICD.rar.html

hatalar alıyorum ,
deneyen kullanan varmı ?

yoksa buyrun deneyin .

slm

a.zorba

kurulumunu nasıl yaptın ben bir şey anlamadım baglantı yok gibi bir hata veriyor bende

ICD Quick crack (For who have a undongled proton)

1) Install I-CD launching picd-setup.exe
2) Copy extra\PICDReg.exe into \plugin\ICD overwiting the already exist file.
3) Insert in the registry the reg info doubleclicking the file \extra\Unlock.reg

ICD Custom crack (For who have a dongled proton)

1) Install I-CD launching picd-setup.exe
2) Copy extra\PICDReg.exe into \plugin\ICD overwiting the already exist file.
3) Start from plugin\PICDReg.exe a unlocking screen appear with various data:
As machine ID you have your machine ID shown, leave it as it is.
As serial number you can type 00000000 or any number you like.
As unlock code type any number, 00000000 is good.
4) Press activate, a MsgBox appear with a correct Unlock code. Note in on paper, and type it instead of fake one. Press again Activate and your copy of ICD was activated properly.

If you note all three information: Machin ID/Serial/Unlock code, you can use to unlock your clean installation next time on the same machine without retrieve a ne unlock code.
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

Maxim

ben normal kurdum ,
yani dongle olmayana göre ,

protona bir icon ekleniyor ,
bu plug in gibi çalışıyor .

fakat bendeki sorun şöyle ,
gelen küçük mesüsünde run p-icd dediğimde ,
" There are no debugged lines.Make sure you have ENABLE DEBUG for the code you wish to debug ! " diye bir mesaj çıkıyor .

a.zorba

ICD devresini takıp denedin mi ben devre olmadan deniyorum  ondan olabilir mi ?
yukarda ki mesaj a kadar ben de gelebılıyorum
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

Maxim

bende devresiz deniyorum

o şart değil galiba ,

hatta help te olan sample.bas programını aynen denedim gene olmadı ,

programınız içerisinde debug yapmak istediğiniz yerin başına enable debug , sonunada disable debug yazmak gerekiyormuş .

O zamanda proton hata veriyor derlemiyor ,

sahin2580

bende de çalışmadı

kod olarak help dosyasının içindeki sample.bas ı ve include dosyalarını kullandım sadece bunların içine "On Debug Goto OVER_INC" ekledim

devresini yaptım bağladım
Compile for PICD yaptım
Pic i programladım
com portu doğru seçtim

ama yinede

"Unable to handshake with PIC. Do you want to try again?"

diye bir mesaj veriyor. picle neden haberleşemiyor bilemiyorum
sanırım compile for PICD yaptığımızda usart donanımını debugger la haberleşmesi için ayarlıyor

birde dikkatimi bişey çekti diğer debuggerlarda Vdd,Vss,Mclr,Pgd,Pgc uçları kullanılıyor fakat bunda Pgd-Pgc yerine Rx-Tx uçlarını kullanıyor

Kullanılan devre Proton içindeki loader devresiyle aynı
aynı devreyi loader ile de denedim yine haberleşemedi acaba atladığım bişeymi var ?

sahin2580

Haa birde devreyi Hyper terminalde denedim aslan gibi çalışıyor ama
program cracklendiği için çalışmıyorda olabilir mi? acaba

hademe

debug line hatası almak istemiyorsanız sonsivride en son verilen PDS derlemesini kullanmalısınız bir önce verilenle denerseniz debug line hatası veriyor
Her türlü temizlik işleri yapılır.

sahin2580

maxiboost hocam sen çalıştırabildinmi hiç? :( sanırım "on debug goto ***" gibi bi kod olması lazım o şekilde hatasız başlatıyor ama picle bağlantı kurmasını sağlayamadım ben bu konuda bir fikrin varmı

hademe

Sorunun sebebini söyledim bir önceki mesajımda denenmiştir.

Alıntı yapılan: "sahin2580"maxiboost hocam sen çalıştırabildinmi hiç? :( sanırım "on debug goto ***" gibi bi kod olması lazım o şekilde hatasız başlatıyor ama picle bağlantı kurmasını sağlayamadım ben bu konuda bir fikrin varmı
Her türlü temizlik işleri yapılır.

sahin2580

Alıntı yapılan: "hademe"debug line hatası almak istemiyorsanız sonsivride en son verilen PDS derlemesini kullanmalısınız bir önce verilenle denerseniz debug line hatası veriyor

hademe hocam Sonsivride son verilen PDS benim kullandığım zaten sorun debug line hatası değilde  "Unable to handshake with PIC. Do you want to try again?"  böyle bir hata mesajı sen bağlantı kurdun ve normal çalıştırdınmı ?

Maxim

yok ben daha hiç başlatamadımki ,
önce hademenin dediğini yapayım ,

bu arada 1250 çeşit proton 3.0 oldu piyasada bende hangisini yükleyeceğimi şaşırdım valla

sahin2580

https://www.picproje.org/index.php/topic,17464
buradaki ni ben upload ettim hocam düzgün çalışıyor yanlızca icd de sorun yaşıyorum pds ile ilgili değil bence ama tabi P-ICD yi deneyen ve çalıştıran birinin görüşünü almak daha doğru olur diye düşünüyorum

Maxim

üstad o denediğin örnek kodu buraya yazarmısın ?

sahin2580

Hocam sayfada çok yer tutuyordu buradan alıver sana zahmet
235 satır falan arada boşluklarla beraber

Sample.bas