servo motor

Başlatan simtik, 05 Eylül 2003, 12:55:55

simtik

selam millet
bildiğiniz Türkiyede düşük güç ve voltajda çalışan servo motor üreticisi veya satıcısı varmı "bana lazım olan 5voltta calısan türleri"

james

kadıköy de sahrai cedidde mustanghobbies diye bi yer var.model uçak malzemesi satıyor.belki orada bulabilirsin.internet siteside var.
http://www.mustanghobbies.com/
ARAMIYORUM , BULUYORUM

simtik

sağol dostum jamesbu sitede tam aradığım gibi bir şey buldum

1969hakan

www.towerhobbies.com butür küçük servoları çok daha ucuza sipariş edebileceğin bir adres.

z

Arkadaslar servo motor ile servolari biribirine karistirmayalim, gerci sonucta bir iki yazismadan sonra ne denmek istendigi

anlasiliyor ama bizler teknik elemanlariz ve terimleri dogru kullanmaliyiz, akse halde sokaktaki kucuk elektrik dukkanlarindaki  ciraklarindan farkimiz kalmaz.

Servo motor: servo

uygulamalarinda kullanilan motor olup, elektronik devresi yoktur, geri besleme amaciyla milinde sensor, ve reduktoru olabilir. Ancak kendi basina sadece bir motordur.

Servo: Servo

sistemlerine verilen kisa ad, Acmak gerekirse, kontrol edilmek istenen mekanik posizyon yada hiz ise bu isi yapan kontrol sistemine servo sistem denir.

Bir sistemde hizi denetim altinda

tutmak istiyorsak hiz servosu, posizyonu denetim altinda tutmak istersek de posizyon servosu yapmamiz gerekir.

Servo sistem, servo motor, geri besleme elemani, kontrol elektronigi, motor

surucu devresi ve kontrol sinyal girisi olan sistemin tamamina verilen addir.

Umarim elestirilere acigizdir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

DumrulBey

Merhaba,

Arkadaşım açıklamaların için çok teşekkür ederim. Gerçekten yerinde olmuş. Çoğu zaman

eleştirilerden rahatsız olan olsa da bu tür bilgilendirici yazılarını hep yaz olur mu? Ben de çok hassasımdır bu konuda. Sonuna kadar katılıyorum...

Sevgiler, saygılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)