DELL inspiron 6400 bluetooth (BCM2045) driver?

Başlatan XX_CİHAN_XX, 02 Ekim 2007, 19:37:51

XX_CİHAN_XX

Arkadaşlar başta dell in sitesi olmak üzre internette baya bir gezindim ve uygun gözüken tüm driverlerı denedim ama bir türlü bluetooth u çalıştıramadım.(bluetooth ledi yaniyor yani fn+f2 ile açık konumda)
Yüklediğim driverlar ;
R78742
R117967
R122161
R115564
R120775
R129472
Tüm bu driverları denedim ancak sistemden bcm2045 pc ye tanıtamadım.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

DumrulBey

Merhaba,

Belki yazılımsal olarak anten kapatılmış olabilir! Sağ alt köşede simgesi var mı? Onun simgesi beyaz olması gerekiyor. Ayrıca yazılım kurulumunda sonra uzun süren otomatik yazılım ayarı oluyor. Bunu donanımsal ve yazılımsal etkinleştirdiğin zaman kendiliğinden başladığını görmen lazım.

Ayrıca bataryayı çıkardığında köşe tarafında bir kapak göreceksin. Onu da çıkar ve soketinde bir gevşeme olup olmadığına bak. Korkma cihaz çalışıyorken bile çıkartabilirsin. Sonuçta orası USB portu. Benzer makinesi olanlarla kartları değiştirebilirsin. Onlar kolay bozuluyorlar çünkü. Eğer Bluetooth LED ışıldıyorsa veya yanmıyorsa ve sistem tepsisi üzerindeki simgesi normal mavi beyaz değilse arızalı olma olasılığı yüksek.

Son olarak açılışta CTRL+F11 tuşlarını kullanarak Recovery yapmayı deneyebilirsin. Bu arada işletim sistemin nedir?

Geçmiş olsun...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

e3

Hocam bende Inspiron 6400 kullanıyorum ve Bluetooth uzun zamandır çalışmıyor sanırım :D Farkında değilim, bir ara cep telefonu ile kullanayım dedim, maalesef çalışmıyor, sanırım genel olarak bir arızaları var.Bende bilgisayarın güç düğmesi yanındaki simgesi Fn+F2 yapınca yanıyor ama görev çubuğunda sağ köşede bluetooth simgesi gelmiyor.Bende bir bluetooth için servise gitmesin istiyorum, gidince malum geç dönebiliyor.Kolay gelsin.İyi günler.
.eem.

XX_CİHAN_XX

Evet hocam fn+f2 ile bluetooth u on/off yapabiliyorum ancak bu sadece dediğin gibi led üzerinde gözüküyor.Sağ alt köşede simge felan çıkmıyor.Pc yi ilk aldığımda bluetooth sorunsuz çalışıyordu.Daha sonra vistayı kurma gibi bir hata yaptım.Şuanda xp kullanıyorum.Bluetooth un arızalı olduğunu sanmıyorum en azından ledi yanıyor :)
Ya yanlış driver ile uğraşıyorum yada düzgün kuramadım bilemiyorum.
DumrulBey hocam, yazılım kurulumunda sonra uzun süren otomatik yazılım ayarı oluyor dediniz.Ben kurulum yaparkende dediğiniz gibi oldu ve kurulum esnasında belirli aralıklarla fn + f2 ile bluetooth u ac-kapa yapmamı istedi ancak bunu devamlı isteyince programın kitlendiğini düşündüm ve kurulumu epey bir süre sonra iptal ettim.Acaba bahsettiğiniz uzun ayarlar bu şekilde mi oluyor 15-20 dakka oturup bekliyecekmiyim  8O
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

DumrulBey

Alıntı yapılan: "XX_CİHAN_XX"Ben kurulum yaparkende dediğiniz gibi oldu ve kurulum esnasında belirli aralıklarla fn + f2 ile bluetooth u ac-kapa yapmamı istedi ancak bunu devamlı isteyince programın kitlendiğini düşündüm ve kurulumu epey bir süre sonra iptal ettim.Acaba bahsettiğiniz uzun ayarlar bu şekilde mi oluyor 15-20 dakka oturup bekliyecekmiyim  8O
Kurulum esnasında Bluetooth açılması ile ilgili bir ibare olabilir. Ama kapat tekrar aç şeklinde bir şeyin olmaması lazım. Muhtemelen karta ulaşamıyor. Acaba batarya yuvasındaki kartı çıkarıp taktınız mı? Takarken USB aygıtı sesi gelmeli. Hani USB bellek takarken gelir ya...

Ayrıca ön kurulumdan sonraki adım 15 dk. sürmüyor. Yaklaşık 5 dakika sürmesi lazım. Galiba asıl kurulumu tam bu anda yapıyor. Ama gerçekte ilk yaptığınız kurulum tek başına yeterli değil. Dediğim gibi Bluetooth açılınca kartı algılıyor ve bir kereliğine ayar benzeri bir şeyler yapıyor.

Recovery part. durmuyordur herhalde?

Başarılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

XX_CİHAN_XX

Evet hocam malesef recovery yapamıyorum.Ancak dediğiniz gibi kurulum esnasındaki bu aç kapa olayı karta ulaşamamasından kaynaklanabilir.Kartı dediğiniz gibi çıkarıp takmayı deniyecem.Bluetooth ledi yandığına göre kartı görmeme gibi bir durum olmaz diye düşünmüştüm :roll: