ULN2803 yerine hangi entegre?

Başlatan yusufozkay, 05 Ekim 2007, 11:29:43

yusufozkay

İyi günler,

ULN2803 yerine aynı bacak yapısında fakat daha yüksek akımlı bir entegre var mı? 2803'ün 500mA, bana 1A'lik lazım.

Kolay gelsin.

stlg

Üstüste iki adet baglasan(pin to pin) olurmu acaba  :lol:
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

conavar

Alıntı yapılan: "stlg"Üstüste iki adet baglasan(pin to pin) olurmu acaba  :lol:
aslında mantıklı :D lakin biraz yüksek olabilir tabi :lol: kirşof akımlar kanununa göre güzel olur :)
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

Cetinal

uln2065B 1.5A 80V  ama pin sayısı 2803 e göre düşüktür pin sayısı fazla olan ve bu değerlerde olan uln ler vardır araştırmak lzım

tabi orda uln2065B  burdaki B harfi de çok şey fark ediyor ona göre

conavar

ULN2064B-ULN2066B   50V - 1.5A
ULN2065B-ULN2067B   80 V - 1.5 A imiş ama bunların ısınacaklarını unutmamak lazım ;) Üzerlerine soğutucu kullanmak gerekicektir muhtemelen
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

Cetinal

yoo soğutucuya filan gerek yok  biz maximum değerlerde kullanıoz ama hafif bi ısınma oluyor öyle soğutulacak bişey dğeil yani

ilker_32

Alıntı yapılan: "RoMeO123"yoo soğutucuya filan gerek yok  biz maximum değerlerde kullanıoz ama hafif bi ısınma oluyor öyle soğutulacak bişey dğeil yani
Bu ısınma olayı kullanılan yere, devreye göre değişmez mi?

skara1214

bende  uln 2803 ü kullanmak istiyorum 5 khz lik anahtarlama frekansı ile ama soğutma konusu benimde aklıma takıldı dip bir kılıfı nasıl soğuturum yada soğutmaya gerek yokmu ?(24 volt 350 ma olacak her bir kanalda)
ikinci sorumda  1 amper gerektiren yerlerde 2 tane çıkışı ve girişi shortlasak acaba 1 amper elde etmede sıkıntı yaşarmıyız yada konya sokakta ,internette kolayca bulabileceğim bir entegre önerebilirmisiniz?
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz