SİMLOCK DONGLE

Başlatan cenkishan, 09 Ekim 2007, 20:57:54

cenkishan

slm  arkadaslar bende n 73 var simlock kırılması gerekiyor turkiyedeki hatlara acık olması icin.nasıl kırıldıgını arastırdım eger telefomun modeli dusuk olsaydı CRAX CALCULETE adındaki programlarla degisik surumlerini bularak kırabilirdim ama n73 yeni old icin daha bu versiyonlara gore bu program yok.daha sonra box varmıs telefonun icine bu yolla erisebiliyormus burda var yapmıslar satıyorlar. www.ceptamircisi.net.
http://www.devgsm.com/wbb2/hmportal.php (mavi arkadasımız verdi linkleri)
adama messenger yoluyla ulastım box alabilirmiyim diye yazdım.1 dk isim var dedi.EN azından bilgi alabilirim diye bekledim....ne is yapıyorsun dedi elektronik yazılım isi yapıyorum dedim.adam kıllandı heralde direk beni engelledi.sonucta cok para kazandıran bir is neyse.
bu box a sahip olan varmı aramızda içinde ne var goren,yapılabilirmi yoksa illaki parayı basıp alınması gereken bir cihazmı daha oncede sordum ama fazla bir ilgi olmadı konuya.onemli sorun acaba dongle dedidigimiz şifreleme olayımı.bu  konularda bilgisi olan acıklayabilirmi aydınlansak :idea:  :idea:  :idea:
(dongle ile ilgili bir konu var.ama delphi bolumune acıldıgı icin oraya yazmak mantıksız geldi.)
SAYGILARIMLA
Bir bit olsam dolaşsam C de byte byte

Fixxer

Kardeş aslında bu gün dongle diye bir konu açılmıştı içerisinde ne var ne yok zaten belli bir pic var muhtemelen bu dongle da programın çalışmasını sağlıyor programda nelermi yapılıyor? nokia dan bildiğim kadarı ile içerisinde uem flash entegresi var. Türkiyede çalışan ama içerisndeki imei leri aynı olan bir çok telefon var. üretici firmanın sadece şu kartla çalışsın diye koyduğu bir kod bu bunuda türkiyede kullanılan bir telefondan alıp kopyaladıklarında olay bitmiş oluyor kii kolay bişeyde değil  ;)  bir zamanlar nette bol bol örnek vardı.
...............................

cenkishan

cevabın icin  sagol.arkadasım anladagım kadarıyla bu box ilk once calısan kayıtlı olan bir cep telefonunun icini okuyup sonra yada onun paralelinde bir şifre uretip orjinal bilgileri baska simlock kırılacak telefona kopyalıyor.picin icini okumak kopyalamak gibi.ama bunda şifreleme sistemi var(dongle) nette aradım ama bulamadım sema.gerci semada bulsak hex kod lasım yada yazılım yapmam gerek.arastıralım bakalım daha. :lol:
Bir bit olsam dolaşsam C de byte byte

barisyalcin

www.ipmart.com da aradığın boxlar var.BUnları kırmak biraz zor.Büyük paralar döndüğü için ultra bi güvenlik var.Kurulması ve aktivasyonu bile zahmetli.Yenisini yapman kırmakdan daha kolay olacaktır.N73 için istiyorsan bu siteden uıd box veya mt pro lite boxlarını incele.Bunlar iyi çalışıyor.Calculator işi bu cihazlarda tüm versiyonlarda tamamen aldatmacadan ibaret .