Windows dilini değiştirme

Başlatan ilker_32, 11 Ekim 2007, 12:20:36

ilker_32

Arkadaşlar windows dilini kısaca nasıl değiştirebilirim. Denetim masasından bir kaç yer değiştirdim. Sadece saat ve tarih ingilizce oldu. Yoksa bunu XP CD'sinden mi yapıyoruz.

Maxim

Alıntı yapılan: "ilker_32"Arkadaşlar windows dilini kısaca nasıl değiştirebilirim. Denetim masasından bir kaç yer değiştirdim. Sadece saat ve tarih ingilizce oldu. Yoksa bunu XP CD'sinden mi yapıyoruz.

komple windowsu türkçeleştirmekmi istiyorsunuz ?
eğer öyle ise komple baştan türkçe windows yüklemek gerekiyor ,yada tam tersi komple baştan ingilizce windows yüklemek gerekiyor .

KAZIMUGUR

Win cd leri çoğunluk tek dillidir.
Çok nadiren ing-tr bulunur.
Ama dert etme,kolay.

Dil paketini indirmen gerekir , ayrıca güncellemelerin tam olmasını ister.
Bir kaç tıkla hemencecik kurulur... demiş @ponthiac.

MESELA RUSCA <<<

Edit : Hadi bu da  benden olsun.Gerisi senden...

http://download.microsoft.com/download/6/2/e/62e61f10-e106-4f4c-a862-63eec2b41efb/readme.htm

Maxim

vay be ,
çok güzel ,bunu bilmiyordum işte .
peki ,
türkçe xp yi ingilizce yapabiliyormuyuz ?

berkay_yalan

Mümkün değil yapamazsınız.

aslan_korhan

Bu mümkün. Ben İngilizce XP'yi komple Türkçeye çevirdim yeni kurulum yapmadan. "MUI" dil paketi bulup yüklemek gerekiyor. Yaklaşık 100mb'lik bir dosya. %99 türkçe oldu.
"MUI language pack" gibi aratırsan bulunur sanırım...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

ilker_32

@Kazımuğur hocam elinize sağlık çok güzel bir link vermişsiniz hemen hemen çoğu dil var.

Alıntı yapılan: "aslan_korhan"Bu mümkün. Ben İngilizce XP'yi komple Türkçeye çevirdim yeni kurulum yapmadan. "MUI" dil paketi bulup yüklemek gerekiyor. Yaklaşık 100mb'lik bir dosya. %99 türkçe oldu.
"MUI language pack" gibi aratırsan bulunur sanırım...

İngilizce dil için hocam dediğiniz gibi aradım ama 8.3Mb bir dosya buldum o da PC'deki tüm i ler noktalı y oldu. :lol:  Elinizin altında bir link varsa verebilirmisiniz.

aslan_korhan

mesmert

Türkçe Windows XP ingilizce geçirmek gibi bir şeyin daha önce olmadığını Windows arayıp öğrenmiştim şimdi bu başlığı görünce ben tekrar arayıp bilgi aldım bu MUI paketi nedir diye bu paket çoklu windows kullanıcıları ekstra düşük bir lisans bedeli ödenip alınıyormuş.

aslan_korhan

Ben laptopumun orijinal lisanslı ingilizce XP'sini bu packeti kullanarak türkçe yaptım ve hiç bir sorun yaşamadım...

ilker_32

Türkçe Windows'un ingilizceye çevrilmesi hakkında bilgi aramaya kalktım. Ama çoğu forum böyle bişey olamayacağını yazmış yapmak gereken tek şey ingilizce Windows bulmakmış.