Xytronic Havya ;-)

Başlatan Cetinal, 12 Ekim 2007, 00:54:48

Cetinal

s.a (bayramınız mübarek olsun şimdiden)
Bizim burda sarı saplı havyalardan var 7-8 ytl lik olanlardan ve onlarda kısa sürede bozuluyor zaten performans sıfır bende biraz daha kaliteli ve uzun süre gidecek ve uç sorunu olmayacak bi havya almak istiyorum
aynı zamanda 50ytl yi geçmesin  :D:D:D  ;)

XYTRONIC 988 D  (çalıştığımız yerde bu modeli kullanıoruz ve çok pro olduğu için  bende bu markanın     XYTRONIC 200 PHG 40W  modeline ulaştım ve yorum ve önerilerinizi bekliorum kullanan varmı bu modeli

başka hangi marka ve model olabilir tabiki kalem havya olmalı benim için (malum öğrenciyiz) :D

fatihsatir

Saayın Romeo123 arkadaşım, keşke ürünün satıldığı veya açıklaması olduğu bi intenet sitesi veya döküman verseydin de bizd ona göre baksaydık.
Dünya güzelliklerine dalıp ahiret hayatını unutma..!

Cetinal

http://www.xytronic.com/   asıl anasayfa bu  

Türkiyede satan firmalarda var  örnek olarak

http://www.yildirimelektronik.com/index.php?p=6&l=1

fatihsatir

Daha önce çalıştığım şirkette LF-8000 kullanıyorduk gerçektende memnun kalmıştım. Bu markanın ürünlerini kesinlikle tavsiye ederim. Fiyat konusunda ne dediklerini söylerseneğer belki bende eve bi tane alabilirim.
Dünya güzelliklerine dalıp ahiret hayatını unutma..!

Cetinal

LF-8000  bunun la XYTRONIC 988 D bu model aynısı birbirinin ve aynı markaya ait isimlerinin FaRKLI olması çok garip,,,herneyse o önemli deil

valla 40-50 ytl den fazla olmaması dileğiyle bayram sonrasını bekliyeceğim :D
işte yukarıda dediğim gibi çalıştığım dükkanda ustama sordum pahalımıdr acaba diye kalem havya ise 20-30 yt filandır dedi bakalım soralım fiyatını dedi tabi bayram sonrasına kaldı

ama içimde kötü bir his var kesin pahalı çıkacak ta hayallerim yıkılacak gibisinden :D:D

tae

Bu havya 50 YTL den az fiyati varsa ve ucu ve isi kontrolu iyidirse almaga deger. Bende anoloji havya var fakat Antex den. Icinde isi olcum sensoru ve ona bagli olan dijital guc kontrolu var. Isi ayari ayni xytronic 200 kibi  havyanin uzerindedir .
Anlasilan Antex sizin bahs etdiginiz havya ile ayni turundandir. Cesitli degise bilen uclar var ta 0.25 mm kadar . Bendeki 0.5 mm . Fakat fiyati  bir az pahali - 100 ytl civarindadir. Derseniz niye aldim , ayni zamanda evde ucuz 3 taneye kadar onceden alinmis havya var ve hic bir ise yaramiyor.
Dogru derler - cimri parani iki kes harcar (bende dort defa oldu).)

1.5 seneye yakin kullandim sadece bir kes sorun yasadim - kablo izolyasonu havyaya giris yerinden bozulmus ve kisa kapama yapmisdir. Allahdan icinde hic bir devre elemanlari yanmamisdir .
Bu zamana kadar ucla hic bir sorun yasamadim .

Umarim sizin secdiginiz model iyi olur. Gelecekdeki tecrubenizi biznen paylamanizi rica ediyorum.

leblebitozu

Antex'i tavsiye ederim 35-40 YTL civarında uçları da 7 milyon gibi, uçlar kaplamalı kararma yapmıyor ve uzun süre gidiyor, ben memnunum

Cetinal

Yıldırım Elektroniği Arayıp Fiyat Öğrendim

Xytronic Kalem havya 40W = kdv dahil 9.5 Ytl (Max Sıcaklık=460 C)
Xytronic Isı Ayarlı Kalem Havya 16-30W arası = 17.5 ytl (sıcaklık=260C – 430C)
resimlerde görüldüğü gibi ısı ayarlı olanın Uçları çok güzel ma diğer normal olanın Ucu pek güzel gelmedi bana

Son araştırmamı Yapıp  Kaliteli Bi Havyamı Alacağım Artık

Bu arada Beklediğim Fiyatlar Çok Düşük Geldi :D Ben Açıkcası Abartılı Bişey Bekliordum :D