Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

ccs kitap

Başlatan tacettin, 14 Ekim 2007, 00:46:38

tacettin

altaş yayınlarından serdar çiçeğe aiit ccs c kitabı çıkmıştır.herkeze tavsiye ederim. http://www.altaskitap.com/CCS_C_kitap.htm

MURSEL

teşekkür ederim arkadaşım güzel bi kitaba benziyor

Fixxer

İnceledim konuları gayet güzel bir kaynağa benziyor hocam.
Yan tarafta örnek code larıda vermişler
...............................

agum

SÜPER KİTAP.  BU KİTAPTA YOK YOK

cenkishan

bu kitabı inceleyen varmı.yazar herseyi kendi deneyerek mi yapmıs yoksa ingilizce dokuman lardan copy paste mi yapmıs eger boyle ise almaya degmez teknik kitap alanlar bilir kitaptaki devreler ne calısır nede programları
Bir bit olsam dolaşsam C de byte byte

OG

Alıntı yapılan: "cenkishan"yoksa ingilizce dokuman lardan copy paste mi yapmıs eger boyle ise almaya degmez
Yanlış, ingilizce bilmeyenler için gayet faydalı da olabilir. Yazarın kitaba katkıda bulunup bulunması çok başka bir durum.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Cetinal

@cengizhan

verilen linke git kitaptaki tüm örnek kodları vermişler çoğuun içinde similasyon dosyası bile var ;)

yeni başlayanlar almalıdır kitabı ama beli bir noktaya ulaşmış olanlar için hiç gerek yok  zaten örnekli kodlardan geriye kalanlar hikaye ksımıdır

ne bilim en bşında mikroişlemci kötülenir bu gibi dvm eder bu hikaye kısımları :D:D:D:D:D:D

zafzaf82

kitabın yanında cd veriyorlarmı acaba. veriyorsalar onu cd yi upload edebilirmisiniz.
Mikroişlemci bi araçtır, amaç değil.....

cenkishan

[/quote] Yanlış, ingilizce bilmeyenler için gayet faydalı da olabilir. Yazarın kitaba katkıda bulunup bulunması çok başka bir durum.[/quote] bu yönden haklı olabilrsin arkadasım ama suda var bu kitabı daha incelemedim.yalnız 4 ay once aldıgım bir kitap vardı asm ile ilgili hiç oturup acmamamıstım bir gün bi yerde takıldım bakalım dedim benim ugrastıgım yazlımla ilgili bir örnek varmı pic adc si ile okuma yapıyordum.(zaten pic te adc okumanın kodları standarttır)
picin datasheetine bakıyorum,kitaptaki koda bakıyorum kitaptaki örnek kodu aldım çalışmıyor datasheet teki kodu aldım calısıyor.hep bir yerde eksiklik oluyor.gıcık olmak elde değil.C KİTAPLARI KONUSUNDA DOÇ DR DOĞAN ibrahim hamit i.mustafanın kitaplarını tek gecerim. 3 sipariş verdim bu hocamızın kitaplarından bunuda sipariş vericem.bulunmazsa o meshur c kitabını pdf den bastırıcam.
Bir bit olsam dolaşsam C de byte byte

tacettin

cenkishan hocam , C KİTAPLARI KONUSUNDA DOÇ DR DOĞAN ibrahim hocanın kitaplarını tek geçerim demiş. ben o kitapları inceledim. algoritmaları çok güzel ama kitaplar pic c lite derleyicisine göre anlatım yapıyor. Ayrıca basım evinden kaynaklanan sebeplerdenmidir onu da bilmiyorum ama her programın arkasından hex kodunuda kitaba eklemeleri çok saçma. Hem kitabın maliyetini arttırıyor hemde diğer kitaplarını almaya zorluyor.Yani ticari amaç çok fazla güdülmüş gibi geliyor. oyüzdendir ki c ile ışık, c ile ses, c ile motor, c ile pc haberleşme vb... bunların hepsi tekbir kaynakta toplanabilirdi. Benim bu kitabı önermemdeki tek sebep bu derleyiciye ait (ccs c ) tek kitap.Ayrıca içinde de 53 e yakın ( doğan ibrahim hocanın kitaplarının bütününü hemen hemen kapsıyor) uygulama var. Ama bunları yazarkende yanlış anlaşılmak istemem. elbetteki doğan hocanın kitapları çok güzel algoritmaları çok iyi bence yayın evi ile bunu konuşmalı daha iyi olacağını düşünüyorum. Cenkisan hocama şurada katılıyorum. kitaplar bir yere kadar.her şey zaten üretici firmanın ürettiği ürün için hazırladığı pdf te var.en güzeli en iyisi bunları araştırıp kendi kodunu üretmek bu kitaplar başlangıç seviyesindedir. En kestirme yol en iyi bildiğin yoldur.

badcatbad

şiddetle tavsiye ediyorum, bana pic programlamayı sevdiren kitap diyebilirim, anlatım çok sade ve güzel, uygulamalr oldukça yeterli.

mcn

Ben kitabı ilk çıktığında aldım.Kendi izlenimlerime göre konularında hemen hemen hepsinde CCS nin örnek dosyaları ya da yardım dosyalarından çevrilmiş.gene de çok güzel bir kitap.Bu şekilde derli toplu olarak başka CCS kaynak yok.Bir çok konu anlatılmış.
Ama örnek programlarda hep sorun yaşadım.Çoğu direk olarak çalışmıyor.
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...