Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

güneş pili

Başlatan _maxwell_, 17 Ekim 2007, 16:54:25

_maxwell_

Merhaba arkadaşlar 12v 1 A lik solar panel ile 12V 700mA lik aküyü şarj edebilirmiyim yoksa soların cıkıs geriliminin 12 V tan daha mı yüksek olması lazım yardımcı olursanız sevinirim

stlg

Sevgili kardesim

Asagıdaki uygulamadada goruldugu gibi akunun tam kapasite dolabilmesi icin solar geriliminin biraz daha yuksek olmasında yarar var , arada sekildeki gibi bir regulator kullanılabilir ,bu regulator hem aku hemde yuk icin cok iyi olur kolay gelsin
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

otm

Akü derken kurşun-asit aküyü kastettiğinizi düşünerek şunu söyliyim akü tam dolulukta 14.4v gibi değerlere gelir.12 voltluk bir gerilimle bu şarjı sağlayamazsınız.

showtime

sanırım elinizdeki solar panelin boştaki gerilimi bu değil ?

_maxwell_

stlg hocam degerli yorumlarınız için sağol un
aşşağıdaki uygulada görüldüğü gibi demiişiniz ama ben bi uygulama goremedim su regulatorü merak ettim tekrar yuklerseniz sevinirim

xenix

Eğer 12V panelin maksimum güç noktası ise, açık devre gerilimi 18-20V civarında olacaktır, o zaman şarj etmek mümkün.

stlg

Kusura bakılmasın uygulama asagıda
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.