Elektrik Sayacı Okutmak ve PC'ye Aktarmak

Başlatan conqueror_tr, 17 Ekim 2007, 21:40:07

conqueror_tr

Slm arkadaşlar.
Benim sorunum elektrik sayaclarından akım,gerilim,endüktif ve reaktif bilgilerini okumak bunun için yapılmış bazı sayçalar var ama çalıştıgım yer önceki sayaçlarını değiştirmek istemiyor.çünkü 80-90 tane sayaç var bunların içinde eski analog sayaclar,elektronik sayaclar var ve bazılarında rs 232 protokolü ile bilgi verenler var bazılarında da kızıl ötesi ile haberleşenler var. yani çok değişik şekilde haberleşen var. bende bunların hepsini tek bir protokolle haberleştirmek istiyorum. bunun için istediğim degerleri alabilecegim bildiğiniz sensörler varmı varsa isimlerini yazabilirmisiniz veya başka bir yöntem biliyormusunuz.

Teşekürler.....

ErsinErce

analog devices ın ade7758 ürünü var makel in sayaçlarında da kullanılıyor spi haberleşebiliyor ama kalibrasyonu biraz zor gibi geldi belki ilgini çekebilir

conqueror_tr

ilgin için sagol cynetron
bu entegreyle yapmaya karar verdim sen bu entegreyi daha önce hiç kulandınmı ben yüksek gelimle hiç çalışmadım ve bu entegreye nasıl adapte edecegimi bilmiyorum çalışacagım yerde 6300v'ta var 380de var 220 de var elinde bilgi varsa gönderebilirmisin
teşekürler..

ErsinErce

Merhaba,

Elimdeki tüm bilgiler Analog Devices ın sitesinden aldıklarım malesef ekstra birşey yok :( Sitede uygulama notlarını indir birde evulation boardu var pc yazılımıyla birlikte bayağı yardımcı olacaktır. Takıldığın noktalarda Analog Devices ın distiribütörü Elektro yardımcı olabiliyor belki ellerinde ekstra doküman yazılım  vardır bi konuşmanı tavsiye ederim

Ade7758 in linki
http://www.analog.com/en/prod/0,2877,ADE7758,00.html

İyi günler

conqueror_tr

ilgin için sagol ben artık sitesinden bakarım.