1,5 volt kontaktör

Başlatan lion54, 25 Ekim 2007, 22:24:22

lion54

Arkadaşlar bir sorum olacak elimde üstünde ledler olan bir devre var bu letleri söküp oraya bir kontaktör yerleştire bilirmiyim?
220 voltluk ammpuller çalıştırmak istiyorum.
İşin kısası 1.5 v. çalışan 220 v. devreye sokan bir kontaktör varmı?
Bende 1 Lira vardı. Sende 1 Lira vardı. Paraları değiştirdik, yine 1 Liramız var. Bende 1 bilgi vardı.Sende 1 bilgi vardı.Bilgileri deyiştirdik sende 2 bilgi var bende 2 bilgi var.

files

aster

Standart olarak yoktur, istisnai olarak bir panoda görmüştüm bobini özeldi

Kontaktör diyorsun kartın üstüne kontaktör sığacakmı ? istediğin röle  olmasın.

lion54

Kartın üzerine olması önemli deyil role ne olduğunu bilmiyorum.Biraz aydınlatırmısın?
Bende 1 Lira vardı. Sende 1 Lira vardı. Paraları değiştirdik, yine 1 Liramız var. Bende 1 bilgi vardı.Sende 1 bilgi vardı.Bilgileri deyiştirdik sende 2 bilgi var bende 2 bilgi var.

yalnayak

Alıntı yapılan: "lion54"Kartın üzerine olması önemli deyil role ne olduğunu bilmiyorum.Biraz aydınlatırmısın?

http://www.elektromania.net/temelelektronik/?id=32

dahadi icin
arama motorlarindan temel elektronik diye arattir.tum elemanlari deneyerek tanimaya calis.
Kızımın iffeti batmakta rezîlin gözüne... Acırım tükürüğe billâhi, tükürsem yüzüne..! MEHMED AKİF ERSOY  Kardan Adaminla,GUNES'e calim mi satiyorsun?

abakusfx

röle kontaktorün mini diyebiliriz arkadaşların bahsettiği tabi cok büyük olanlarıda var .. :)  ama senin işini görecek 3v ile çalışan 220v 3A röleler var  elektronik malzeme satan herhangi bir yeden bulursun ama biraz pahalıdır demedin  deme ve eğer yanıp sönenen bi devre ise (kısa aralıklar ile flas vs) röle cok çabuk bozulur... kolay gelsin sana.

ayhani

Merhaba Kontaktör yerine önce bir röle sür(Rölenin kontak akımlarını mümkün olduğunca yüksek akımlı seç, yani fazla pahalıya kaçmadan). Röle ilede kontaktörü sür. Sana en fazla 3-4 milyon maliyet getirir.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

files

Kart üzerinde ledleri yakan 1.5V ve 20 mA civarı bir akım var.

Ledi yakan gerilim ve akımla 220V kumanda edilmek istenmiş.

Bunun için uyfak bir kart yapmak gerekir. Ledi söküp yerine opto kuplor bağlanır. Yada  akım yeterliyse  elektronik röle kullanılır. bunun girişi zaten  led akımı ile rahat  tetiklenir.

stlg

Evet ledin oldugu yere bir adet moc3041 iki direnc bir adet triyak ile 220v luk ampulleri yakabilirsin
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

aster

Böyle bir şey veya benzeri işinizi görebilir, her şey içinde tek kılıf.

http://document.sharpsma.com/files/s201s06v_e.pdf

Analyzer

Selam,

Solid State Rölelerden(SSR) kullanabilirsiniz. Her otomasyoncuda illaki bulunur.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!