0-30Volt 0-10Amper display

Başlatan Maxim, 31 Ekim 2007, 09:35:31

ipek

portları denk gelecek şekilde devreneni kurar isen çalısır
örnek 876 port A0 877nin A0'na denk gelecek.

KAZIMUGUR

Alıntı yapılan: "maxiboost"soru :

LM338 gibi kompak bir yapıda ayarlı regülatör entegresi varmı daha başka bildiğiniz ?

Elo nun bir sayısında Türkçesini okuduğum zamandan beri kullanırım,bir yamuğunu görmedim.Benzeri yeni eleman vardır muhakkak ama bu işimi gördüğü için arama gereği duymadım.Hem akım hem gerilim regülatörü.

PDF <<<

Maxim

devrenin son hali ,
vakit olmadığından henüz test edilmemiştir ,o yüzden problemler çıkabilir.
isteyen uğraşabilir.
proteus dosyaları ve hex dosyası ektedir .

http://rapidshare.com/files/111360988/SON.rar.html

eros85

arkadslar bu devreyi daha hassas hale nasil getirebiliriz mesela benim istedim 15v 0-100uA lik bi olcu aleti istiyorum acaba programdanmi ayarlicaz yardimci olursaniz sevinirim saygilar

sanitarium

Alıntı yapılan: "maxiboost"aslında banada lazım ,tekrar !
çünkü zamanında kurmuşum makinama ,
o zamanlar ilgilenmemiştim programla ,
sonra setuplı halini ve küreğini falan bulamıyorum ,kaybettim

sırf o yüzdende makinaya yeni baştan xp kuramıyorum .
bulursanız haberim olsun .
Seri al değil de kürek ile sorunu çözdüysen şu anki yüklü programının ana exe dosyası küreğin ta kendisidir zaten??
Ha ama serial ise bişey diyemeyeceğim...

papsukkal

Alıntı yapılan: "maxiboost"

@gevv ,
LT1038 sanırım LM338 ile aynı ,
birşey sorucam ,sen vakti zamanında bu vellemanın K7200 Lm723 lü power kitini yaptın diye hatırlıyorum ,nerede okudum ? hatırlamıyorum ,
neyse ,sormak istediğim ,
orada adamlar 2. LM723 ü akım sınırlaması için kullanmışlar ,
ben o akım sınırlamasından birşey anlamadım ,sen anladınmı ?

slm

fazla teferruatlı değildi ama istikrarlı bir akım sınırlaması yapmıştım eskiden. 1. opamp voltaj için, 2. opamp ise akım sınırlaması için kullanılıyordu. opampı verdiğim referans voltaj ile ,05 ohm direnç üzerinde biriken voltajı kıyaslamak için kıyaslayıcı olarak kullanmıştım. çekilen akım yükselince kıyaslayıçı çıkışı 1 oluyor ve 3055 in sürücüsü bd239 un beyzini şase yapıtırıyordu (237 tarzı tr ile). dolayısıyle akım düşüyor ve 3055ler tekrar çalışmaya başlıyordu. bu çok hızlı olduğu için (yanlış hatırlamıyorsam 40 KHz nin üzerinde idi) çıkış gayet güzel oluyordu.ref voltajı ne ayarladımsa akım o noktada sabit kalıyordu

senin incelediğin belki buna benzer birşey olabilir.

SpeedyX

@maxiboost,
Bu proje ile ilgili bir ilerleme var mı?

Selamlar.

cetinkaya

maxiboost projeniz bittimi ? ne durumdasiniz ?

Maxim

yok ,
birşey yapmadım öyle kaldı malesef .

Evren KILIÇ

mrb   güzel bir proje bu devreye 4 tane buton eklense <V>  <A> şeklinde akım ve gerilim ayarlı olsa tadıdan yenmez olur eger bunu yapabilecek bir arkadaş varsa eminimki herkesin masasında bu güç kaynagı bir yer bulur
[email]evren1623@hotmail.com[/email]

cetinkaya

aslinda bu devreyi digital pot lar ile yapilsa dediginiz olur