PIC16f628 ile şifre cihazı

Başlatan alidede, 15 Eylül 2003, 01:16:46

alidede

pic 16F628 kullanarak çift şifre ile iki röle süren bir program yaptım ama şifreleri tutmak için general purpose registerları kullandığım için devrenin gücü kesildiğinde en son kullanılmakta olan şifreler kayboluyor.(Programda şifre değiştirebilme imkanı da var).Çok da fazla bilgim olmadığı için işin içinden çıkamadım.Bu şifreleri kalıcı olarak pic içerisinde nasıl tutabilirim?

Bir diğer sorunum da  :?: doğru şifre girilmesi durumunda ve yanlış şifre girilmesi durumunda iki ayrı ses çıkarabimek.(Buzzer ile)

Eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkür eder , çalışmalarınızda başarılar dilerim.

cnt

şifreleri pic icindeki eeproma yukle.

ses cikarma islemini ise picbasic pro'daki sound komutu ile rahatlikla yapabilirsin

Erol YILMAZ

Dogru oldugunda arka arkaya iki kısa sinyal,  yanlis şifre de ise tek ama uzun bir sinyal iyi olur. :)

processs

selam sendekine benzer bir devre var bende ama biraz basit bir devre bizim apartman girişine koymak istiyorum aşırı derecede unutkan olduğumdan hep dışarda kalıyom meymenetsiz komşulardan medet umuyom buda beni çökertiyor.
bendeki devrede tek şifre var herkes onu kullanmak zorunda
benım istediğim 9 şifre 1 master şifre olması master diğerlerini değiştire bilsin ama kimse şifresini değiştiremesin ilgilenirsen paylaşmak istersen sevinirim