pt 2258 programım .bakabilir misiniz ?

Başlatan rercan, 19 Kasım 2007, 21:52:07

rercan

arkadaşlar datasheet ten ve css c kitabındna analdıgım kadarıyla bişey yapmaya çalıştım.

datasheet burada

http://www.princeton.com.tw/webSite/downloadprocess/downloadfile.asp?mydownload=PT2258_2.pdf

buda datashettten acıklamalar

şimdi yukardada anlaşıldıgı gibi kendimde bi  örnek yaptım. acaba  yanlışım var mı sizden bi göz gezdirmenizi rica ediyorum.

/sesi -23 db yapma;

i2c start ();
i2c_write(0x88);
// adress kodu code1-2= 1,0 oldugundan 88 e denk geliyor oda 1000100 olur

i2c_write(0b11010010); // bu ise sesi yukarda tabloda  oldugu gibi - 20 db seviyesinde ayarlar

i2c_write(0b11100011);// buda  sesi - 3 db ayarlar

i2c_stop();

böyle yazdım. henüz bi led yakabilecek deneyimim yok. kitabı kurcaladım datasheete baktım  azcık anladıgım kadarıyla bu mantık üzerine kurulu calışıyor. birde okudugum kitapta 877 yi ögretiyor.

yukarda yazdıgım kodlara benzer kombinasyonları tablolardan yapsam acaba calıştırabilir myiim ? sizce dogru bir mantık mı kullanmışım.

bundna sonraki kademede butonla 5 db  ayar yapmaya çalışacagım.  biliyorum cok kolaydır ama  inanın işten vaktim olmuyor bunuda  otobüste işe gidip gelirken yolda  okuduklarımla çözdüm.(sanırım)

birde  ben clear register oalyını anlamadım.  çözmeye çalıştım ama takıldıgım noktalar oldu.

acıklayabilirseniz memnun olurum.  teşekkürler.