///--Seri Portla Devre Kontrolü--///

Başlatan yigit4516, 23 Kasım 2007, 22:32:44

yigit4516

Arkadaşlar bilgisayarın seri port ile herhangi bir devrenin kontrolü yapılacak örneğin lcd (led) ye herhangi bi yazı yazma veya motor kontrolü gibi sistemlerin kontrolü. Bu sistemi ilk defa yapacağım için bazı yardımlara ihtiyacım var ayrıca bu devrenin kontrolü için arayüz hakkında bilgilere de ihtiyacım var acele yarımlarınızı bekliyorum

Ersin

Alıntı Yapacele yarımlarınızı bekliyorum
Acele forumu arastir o zaman.

stlg

Sevgili kardesim burada bazı bilgiler var olayı cozdukten sonra led yada lcd farketmez verilerini gonderebilirsin

http://www.microloji.com/v2/index.php?s=7ffb9f2072fe48a2c9ec707bbfef8df2&showforum=21
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

yigit4516

arkadaşım güzel bilgiler var ama bu işe nasıl başlamam gerek ve işlem sırası nasıl olması gerek hiç bir fikirm yok bana bu konuda yardım cidden edecek sabırlı kişiler arıyorum. Çünkü bu işlerde yeniyim ve herşeyi nasipse sizin sayenizde öğreneceğim.
edit: msn: y_ates45@hotmail.com

burakayaz

ferdem

Alıntı yapılan: "yigit4516"örneğin lcd (led) ye herhangi bi yazı yazma veya motor kontrolü gibi sistemlerin kontrolü. Bu sistemi ilk defa yapacağım için bazı yardımlara ihtiyacım var ayrıca bu devrenin kontrolü için arayüz hakkında bilgilere de ihtiyacım var acele yarımlarınızı bekliyorum

Önce bu dediklerinizden birini bilgisayar kontrolsüz yapınız sonra seri porttan iletişim denemesi yaparsınız sonra ikisini birleştirdiğiniz nihai uygulamanızı yaparsınız. Parça parça yani, bir anda bütüne gitmek isterseniz işler biraz daha karışık olur. Arkanıza yaslanıp bu konularda yazılmış yazıları(özellikle bu forumda) üşenmeden okursanız öğrenme sürecinizi 2-3 kat kısaltırsınız.  

Bir de aceleyle olacak işler değil, hep bir aksilik çıkar, gerilirsiniz:) Sakin kafayla oturmak lazım, özellikle seri iletişim için yazılım geliştirirken(en kolayı visual basic le geliştirebilirsiniz). İyi çalışmalar dilerim.