microdalga

Başlatan elektronikman, 24 Kasım 2007, 22:30:06

elektronikman

merhaba
mikrodalga fırınlarda kulanılan magnetron hakında bilgisi olan varmı.nereden bulabiliriz?

efe1409

Tam olarak neyi arıyorsun.
Biraz konuyu açarmısın.Elimde bir takım dökümanlar mevcut.
Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini, Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini (Anasını)                                                                       Namık Kemal

elektronikman

Benim standart ölçüler dışında bir mikrodalga fırın yapmam gerek
öğrenmek istedigim elektrik enerjisini mikrodalga enerjisine çeviren Magnetron'nun  iç yapısı veya hazır satılıyorsa nereden bulabileceğim.
http://www.soylenasil.com/bilim/mikrofirinpr.htm
resimde Magnetron ve anten diye yazıyor araştırdıgım kısımlar.
elinizde döküman varsa payalaşısanız sevinirim.

aslan_korhan

En iyisi Mikrrodalga fırından sökmek. Ama bunların frekansları hep aynidir.
Yani 2.45GHz. Bunu değiştirme imkanın yok. Ayrıca bunlarla uğraşırken dikkatli olmanı tavsiye ederim...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

elektronikman

Benim asıl ögrenmek istedigim magnetrom'u  satın alabilcegim yer veya firma bilen varmı.

efe1409

Konuyla ilgili siteler Perşembe günü işyerindeki bilgisayarımdan linkleri ve teknik bilgileri gönderirim.
Yalnız konu tehlikelidir.Yeterince teknik bilgin yoksa
çok fazla oynamaya gelmez.İşyerinde bir fırın yapmıştık.Çalışıyor fakat
çok verimli olduğu söylenemez.Endüstriyel uygulama düşünüyorsan önemli teknik sorunlar yaşanıyor.
Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini, Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini (Anasını)                                                                       Namık Kemal

elektronikman

Sağol arkadaşım senden başka konuyla ilgili kimse yok bende istanbulu pek bilmiyorum.Tehlikeleri konusunda bilgiliyim.Döküman varsa yolarsan memnun olurum.

efe1409

İşyerine ancak yarın gideceğim.Dökümanları ve internet sitelerini gönderirim.Sakıncası yoksa ne yapmayı düşündüğünü sorabilirmiyim.

elektronikman

Piyasadakilerden biraz daha büyük ölçülerde mikrodalga fırın yapmam gerekiyor.