kaçak akım rölesi

Başlatan murats123, 27 Kasım 2007, 02:12:56

murats123

Arkadaşlar  küçük bir masa üstü torna tezgahı aldım  evde kullanmak için 600 wat. gücünde  fakat bir türlü kullanamadım  çalıştırdığım zaman evdeki kaçak akım rölesini attırıyor .Motoru söktüm  DC bir motor ile   hız kontrol ünitesi var  acaba  kaçak akım rölesini attırmaması için ne yapabilirim veya kaçak akım rölesine bir şey yapılabilirmi. teşekkürler.

OG

Ya kacağı bulmalısın yada kaçak akım rölesini devre dışı bırakmalısın.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

askb

prızdekı toprak ucunu sokup deneyın. eger k.a.r atmıyorsa,sorun toprak notr karısıklıgı var demektır buna bakılmalıdır.veya aletı baska bır prızde deneyın.baska yerde atmıyorsa,oncekı prızde bı sorun var demektır.

ozancnc

necati

3 faz 4 telli kaçak akım rolesi kullan
faz
notr
topraklama
yı da kaçak akım rolesinden geçir

bir uc boş kalacak
[email]entegreterbiyecisi@yahoo.com[/email]

parda

Merhaba ;

Acaba sakıncası yoksa aldığın tezgahın modeli ve fiyatını verebilirmisin.

Teşekkür ederim.
Bildiğim tek şey, hiç bir şey bilmediğimdir.

aster

Kaçak akım rölesi normalde bulunduğu yerde mühürlü olması lazım
değiştirmek biraz zor, değiştirsende sorun değişmez amacı kaçak akımları yakalamak,
ev olduğu için 30mA liktir (insan koruması için, 300mA lik yangın içindir)
cihazdaki nötr'le toprak arasını kontrol etmelisiniz açık devre olmalıdır.

murats123

aldığım tezgah Optimum D180x300 Vario  900 ytl ye  karaköyden aldım.

http://www.altunel.com.tr/shop/product_info.php?info=p93_D180-300-TORNA-MAKINASI.html&XTCsid=071dd78255de7b1db9337bc28779587b

Ozancnc dediğin gibi iki kaçak akım röleside kullanılmış  evde sigortaların yanında 30  mA  sayacın yanında 300 mA lik var ikiside atıyor.

Torna aynasını ters yönde çalıştırdığımda  atmıyor  yalnız ön tarafa doğru döndüğünde atıyor ve ilk çalıştığında kıvılcım  çıkıyor ters tarafa döndüğünde kıvılcım çıkmıyor  tabi ters tarafa dönüş hızı çok daha  düşüğe
ayarlanmış bundan dolayı atmıyor olabilir.