PCB plaketleri kesmek için Tezgah Tipi Kesme Makinası.

Başlatan arslan74, 02 Aralık 2007, 17:51:42

arslan74

Merhaba,

Ben elimde yapacağım plaketleri kesmek için, marangozların suntalamı kesmek içim kullandığı tezgahın benzer cok küçük tezgah tipi kesme makinası arıyorum. İnternette aradım, ama tam aradığım özelliklerde sahib bulamadım. Sonucta küçük plaketleri keseceğim için büyük ebatlar benim işime yaramiyor.

Selamlar

Cetinal

hocam mobilyacıların kullandığı başkesme isimli makina var plaket kesmek için ideal bir cihaz  istenilen açıda kesebiliyor

isterseniz tüm kartlarınızı baklava dilimleri gibi bile yapabilirsiniz ;)

normal bıcakları birazdaha kalındır siz onun ince sini alırsınız işinizi görür bir  plaketi istediğiniz ölçüde kesmek en fazla 10 saniyenizi alır

dayım mobilyacı ordan ii biliorum bu cihazı :D:D:D:D:D

Ersin

Boyle bisey var hem kucuk.Bunu satan baska siteler de var, almaya karar verirsen karakoy persembe pazarina bir goz at

http://www.olguncivata.com/modules.php?name=Kategoriler&opt=urun_goster&u_id=1113

Maxim

Arslan ,
Bauhause`a uğramanıda tavsiye ediyorum ,
geçende gittim yeni yeni aletler gelmişti ,
bende aynı aletten almak istiyorum ,
fakat vaktim yoktu ,sadece göz ucu ile bakabildim .

perşembe pazarıda iyi bir seçenek ,

arslan74

Alıntı yapılan: "Ersin"Boyle bisey var hem kucuk.Bunu satan baska siteler de var, almaya karar verirsen karakoy persembe pazarina bir goz at

http://www.olguncivata.com/modules.php?name=Kategoriler&opt=urun_goster&u_id=1113

Merhaba,

Sayın Ersin bey büyük bir ihtimal ile benim istediğin alet bu olsa gerek. Bu aleti avrupa yakasında satın alabilecceğim bir yer varmı?. Almadan önce kendimde görmek istiyorum, o yüzden internet üzerinde sipariş vermek isteniyorum. Onun içinde Kartalada gitmek bana cok uzak kalır.  76 EURO'luk Fiyatıda uygun. Yanlış anlamadıysan bunun ölcüleri 24x18cm lik bir alet. Eğer öyle ise ebatta tam benim istediğim ölçülerde.

Bununla veya buna ben bir aletle daha fazla bilginiz varsa lütfen paylaşırmısınız.

Selamlar

Fixxer

Hocam pcb kesmek için bir çok yöntemi bende deniyorum ama en sağlam çözüm küçük bir giyotin bulmak ankarada konya sokakta bir zamanlar görmüştüm küçük ebatlı bir giyotin eğer bulursam tekrar sizede haber vereyim.
SOru: giyotin bıçağını nerde yaptırabiliriz ?
...............................

Fixxer

Derken linkteki giyotini buldum bakalım fiyat teklifi istedim şimdi cwp gelir gelmez bildiririm.

http://www.golcukmakina.com/resimler/isitan_km12.jpg

Birde buradaki linkte bıçak buldum sanırım yapımına girişsekmi acaba
http://www.bilimbileme.com/profil.htm

Ersin

Soz konusu persembe pazari Karakoy de bulunmakta.Begenirsen fiyat konusunda pazarlik yap.70 euro ya alabilmen lazim belki daha da ucuza.Kesme disklerini de ogren fiyatlari, kac cesit mevcut.Bir ara bende dusnuyodum bunu almaya simdilik askida kaldi.Eger alirsan sonuclar yazarasan sevinirim.

arslan74

Alıntı yapılan: "Fixxer"Hocam pcb kesmek için bir çok yöntemi bende deniyorum ama en sağlam çözüm küçük bir giyotin bulmak ankarada konya sokakta bir zamanlar görmüştüm küçük ebatlı bir giyotin eğer bulursam tekrar sizede haber vereyim.
SOru: giyotin bıçağını nerde yaptırabiliriz ?

Merhaba,

Giyotinle kesme işleminde kenarlar düzgün kesilmiyor, kenarlar hep pürüzlü oluyor. Ayrıca yumşak FR1 plaketleri keserkende catlatabiliyor. Ayrıca ebatıda cok büyük. Benim çalışma mekanım küçük olduğu için sürekli kullanmayan bir alet için odanın büyük bir kısmını işgal etmesini istemiyorum. Testere ile kesmek daha proffesiyonel bir kart görünümü verecektir. Yoksa ben kıl testesi yada maket bıcağı ilede kesiyorum, ama hiç düzgün ve güzel durmuyor. Ayrıca hassasta kesilemiyor.

Selamlar

Selamlar

Fixxer

Hocam bende aynı şeyi diğeri için düşünüyorum çünki büyüğünü kullanıyorum.
Hatta kıl testre olan yukarı aşşağı hareket eden testerede var  en mantıklısı giyotin bu arada o giyotin sadece bir örnek zaten böle a3 boyutlarında bir alet yaparsak bence çok ii olur sonuçta pcb cilerde hep bu yöntem kullanılıyor.

Cetinal

valla başkesmeyi de birsorunda almadan önce çünkü o da çok kullanışlıdır mekanik olarak ta çok işinize yarar

demir bıçağı takarsınız metalleride kesersiniz motoru güçlüdür yani

hem daha pratiktir;);););)

deserteagle

sayın arslan hocam
aynı üründen bende ve bir tanıdığım almak istiyorduk.ankarada bayisi ile görüştüm fakat o dediğin proxxon oldukça küçük bir alet biraz basit göründü .bayisi boşuna para vermememi söyledi.plaketi kesemez alacaksan bir diğer model
http://www.malzememarket.com/urun_proxxon_28070_fks_e_kesme_tezgahi_proxxon_tools_table_saw_FKS_E.php
olarak bunu gösterdi.fakat bu da oldukça pahalı(fakat  dehşet bi alet)
bende almadım bütçemi aşıyor.
bir düşün bence fakat bende bütçene uygunsa ben bunu tavsiye ederim.

arslan74

Alıntı yapılan: "deserteagle"sayın arslan hocam
aynı üründen bende ve bir tanıdığım almak istiyorduk.ankarada bayisi ile görüştüm fakat o dediğin proxxon oldukça küçük bir alet biraz basit göründü .bayisi boşuna para vermememi söyledi.plaketi kesemez alacaksan bir diğer model
http://www.malzememarket.com/urun_proxxon_28070_fks_e_kesme_tezgahi_proxxon_tools_table_saw_FKS_E.php
olarak bunu gösterdi.fakat bu da oldukça pahalı(fakat  dehşet bi alet)
bende almadım bütçemi aşıyor.
bir düşün bence fakat bende bütçene uygunsa ben bunu tavsiye ederim.

Bu cihazın diğer cihazdan gördüğüm tek farkı, acılı kesebilmesi. Benim acılı kesme ile işim olmayacağı için, ona o kadar para vermeyi düşünmüyorum. Fiyatıda yüksek, aralarında cok fiyat farkı var. Fiyat farkı bu kadar yüksek olmasa düşününebilinirdi.

Ayrıca tezgah tipi dekupajlar var. Onlar plaketleri nasıl keser, hiç dekupajla plaket kesen varmı, yoksa en güzeli döner dişlimi?

Selamlar

z

Cam elyafi iceren plaketleri bu tip makinalarda keserseniz bicak kisa surede bozulur.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Fixxer

Epoksi karttan çıkan tozlar kansorejen midir acaba ? bunuda bilmekte fayda var  ;)