PLC'den yazılım yükleme

Başlatan Ziya, 10 Aralık 2007, 16:12:09

Ziya

Arkadaşlar,

PLC'ye yüklenmiş yazılımı okuyarak geri aldık diyelim. Bunun tekrar ladder veya stl e dönüştürülme imkanı var mıdır (disladder veya disstl)?

Password korumalı yazılım rutinleri diye birşey oluyor mu?
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

Maxim

Alıntı yapılan: "Ziya"Arkadaşlar,

PLC'ye yüklenmiş yazılımı okuyarak geri aldık diyelim. Bunun tekrar ladder veya stl e dönüştürülme imkanı var mıdır (disladder veya disstl)?

Password korumalı yazılım rutinleri diye birşey oluyor mu?

komple password koyulabiliyor yazılıma ,
eğer password varsa alınamaz ,

eğer pass yoksa yazılım kendi programı ile tekrar pc ye geri alınabilir ,

alınacak yazılım nasıl yüklendiyse ,ladderse ladder olarak geri alınabilir ,

benim bildiğim böyle ,umarım yanlışım yoktur

hatta denemiştimde telemeqanic te
fakat bazı detaylar gelmiyor geriye ,mesela programı yazarken bir takım notlar ,açıklamalar düşüyorsunuz ,onlar haliyle geriye gelmiyor ,
gelmiyor çünkü zaten onlar gitmemişti plc ye .

Ziya

Teşekkürler. Peki şu şifreler nedir?

How open passworded Subroutine in S7-200
USS V2.0:2BW9
MODBUS V1.0:7SH4
PID:9W5K
NETR/W:4G7S
POSITION:4G5K
MODEM:W9F3
ETHERNET:J6W8
ASI:B9W3
INTERNET:G6K6

Modbus protokol
MBUS_SLAVE
7SH4

Wizard - NETR/NETW (Password: 4G7S)

Wizard-> EM 253 Position
4G5K

Wizard-> AS-i
B9W3

Wizard -> TD200
J6R6

Wizard -> EM-241-modem
W9F3

Wizard -> Data log
G0F9

USS Protokol
2BW9

Wizard -> Ethernet
-> Internet
J6W8
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

Maxim

Ziya

Alıntı yapılan: "maxiboost"Bilmem, nedir ?  :D
Ben de bilmiyorum. Başka bir forumda karşılaştım. Birisi de "denedim şifreler çalışıyor teşekkürler" demiş.

Analyzer

Selam,

S7-200'leri kıran firmalar varmış ama ben görmedim gözümle. Kontrolkalemi forumuna baktınız mı?

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

Ziya

Alıntı yapılan: "Analyzer"Selam,

S7-200'leri kıran firmalar varmış ama ben görmedim gözümle. Kontrolkalemi forumuna baktınız mı?

Analyzer
Oradan aldım zaten bu bilgiyi :)

mavi

bir tane küçük programcık vardı bir ara s7 200 lerin giriş şifrelerini kırıp içine giriyordu. ama şu an bulamadım...... nette vardır...öyle bir olay var ama ben plc den anlamam.
Telecommander Monster Of Network

erkan614

arkadaşlar her plc için aynı yazılıma ayrı para vermek mi gerekior

ben plc aldığımda programına 200 € demişlerdi plc kullandığım makinayı kopyaladığımda daha önce almış olduğum programa yinemi para vericem?

CaFFeiNe

Basit bir programı şifreli bir şekilde S7-200 CPU-222 içine attım ama burdaki şifrelerle okuyamadım, bilmediğimiz bir yöntemimi var acaba?

myarbay

Ziya Ustad senin yukarıda sormuş olduğun şifreler yanılmıyorsam senin programa ait.
S7200 de bolüm bölümlere şifre atman mümkün.
şifreli bölümlerin kenarında asmakilit gibi bir senbol vardır..