smd malzeme satışı hakkında

Başlatan p_rof, 19 Aralık 2007, 08:47:15

p_rof

selam arkadaşlar smd mikro malzeme satışı yapan bildiginiz bir firma varmı acaba(direnç.kondansatör.transistör.entegre gibiii) yardımlarınızı bekliyorum.hayırlı bayramlar olmasını dilerim.saygılarımla...(konu benim için çok önemli acil yardım bekliyorumm)
:roll:
FEDAKARLIK OLMAZSA ZAFER'DE OLMAZ (soundimpacttechnology@windowslive.com)

burak_82

Adetli ise

www.pakelektronik.com

dan alabilirsin.

OG

Biraz mübalağa ile SMD satmayan yok gibi. Birhayli yaygınlaştı.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

p_rof

smd malzemelerin piyasada daha cok yaygınlaşması lazım yerden tasarruf seri imalatta cok önemli değilmi plaketin ufalması yer sorunun büyük ölçüde azaltılması ve cihazların dış kabinlerinin ufalması daha hoş görünüşlere sahip olması nedeniyle smd satışlarının daha cok yayılması gerekir diye düşünüyorum.en basitinden 3 mm boyunda 5 amper sigorta(lcd tv besleme devresinde) görünce bu iş elektronikde yeni bir sayfa acılmasıdır bence peki smd malzemeleri dizecek bir makine  satılıyormu piyasada???veya bunları dizen bir firma varmı???

Cetinal

smd dizgi yapan firmalarda var ,,, smd dizgi yapan makinalarda var ;)

p_rof

firma adlarını ögrenebilirmiyim acaba hocamm turkiyede olan firmalar daha önemli hocam.nasıl irtibat kurabiliriz?

Cetinal

valla benim hiç o tip firmalalarla işim olmadığı için bilmiorum ama smd dizgi fabrikasında çalışan üye bile vardı bu firmada

bu işlerle uğraşan forum üyeleri yardımcı olurlar
selametle

tae

Ne kadar alacağınıza bağlı. Karakoyde bu şirketler var ve adet olaak satıyorlar, fakat normalde paket fiyatından çok pahalı veriyorlar.
Paket almak istiyorsanızsa - pasivler Ozdisanda digerlere göre daha ucuz.  
Digerleri için bir sürü şirketler var elektro , arrow, empa ekom ...

burak_82

Ben smd dizgi yapan bir firmada çalışıyorum. Bu tip işleri olanlar benimle irtibat kurabilir. Baştan belirtmemde fayda var, eğer lehim potası,test vs. şeyler işin içine girerse sayı ve süreklilik önem kazanıyor.