LMD18200 (National Semi) ile ilgili tecrübesi olan varmıdÄ

Başlatan Gurkan-Demirbas, 21 Aralık 2007, 14:45:37

Gurkan-Demirbas

Merhaba Arkadaşlar,
24Vdc Motorlar için kullanılan National'in ürettiği bir entegre var LMD18200 (3 Amper); akım değerini mikroişlemciye analog olarak bildiriyor, ayrıca PWM uygulamarı için oldukça iyi bir şeye benziyor. Thermal Flag Out ile, bağlı bulunduğu mikroişlemciye ısıdan dolayı cut off'a geçtiğini bildiriyor.
Bana baya güzel bir entegreymiş gibi geldi (24 Vdc motor vb uygulamalar ile ilgili)

LMD18200 ile tecrübesi olan akadaşlar varmıdır? Eğer varsa tecrübelerini paylaşabilirlermi? Entegrenin sıkıntıları varmıdır?

Şimdiden yorumlarınız ve bilgi paylaşımınız için teşekkürler

24 Vdc motor aplikasyonları içi daha sofistike entegreler varmıdır önerebileceğiniz? (PWM ile kontrol edilebilir olması önemli benim için)

iyi çalışmalar

GürkaN DemirbaŞ

z

Bu entegreyi yogun olarak kullaniyorum ve cok memnunum.

Cipin tek bir kusuru var. Akim sens devresi cipten disari akan akimi degerlendiriyor. Cip hem source hem de sink akimi degerlendirmis olsaydi cok daha iyi olurdu. Bunun haricinde hic bir kusur goremedim.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Gurkan-Demirbas

Merhabalar
Son dönemlerde yoğun olduğum için forum'a ancak girebildim, herkesin geçmiş Kurban Bayramını kutluyorum.

Bunalmış Hocam, verdiğin bilgi için çok çok teşekkürler; en kısa zamanda deneylere başlıyorum; umarım sıkıntı yaşamam.

Hocam, resimdeki devre senin tasarımın sanırım, Soğutucu bağlamamışsın, soğutucusuz max kaç amper geçebilebilir bu entegreden? bilgin varmı?

saygılarımla

Gurkan

z

Devrenin sogutucusu var fotograflamak icin sogutucusunu soktum.
Sogutucu kullanmazsan sicaklik yukselir ve cip korumaya gecer. Sogutucuz hic denemedigim icin akim seviyesi hakkinda bir sey soyleyemeyecegim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Gurkan-Demirbas

Hocam ilgin için teşekkürler;
uzun zamandır siteye giremiyordum; entegreyi denedim, oldukça verimli çalışıyor, hiç bir sorun çıkarmadı.

teşekkürler tekrardan
herkese iyi çalışmalar

GürkaN DemirbaŞ