elektronik sigara

Başlatan tapir, 26 Aralık 2007, 11:42:08

tapir

selam arkadaşlar  bu elektronik sigara konusundaki fikirlerinizi merak ediyorum öregin ben 3 ay dır kullanıyorum normal sigarayı bıraktım ancak bu elektronik sigara gerçektende zararsızmı bir türlü emin olamadım sebebide şu bu e-sigaralardan bir tanesinin yanma odası yada atomizasyon odasını söktüm ve içinden bildigimiz ısıtıcı rezistans tan başka bir şey çıkmadı yani söylendiği gibi ultrasonic pompa falan yok yok ve kartuştan damlayan ilaç kızgın rezistansın üzerine geldiğinde duman oluşuyor bizde bu dumanı çekiyoruz yani öyle soğuk buhar falan yok ve yanma olayıda bir nevi gerçekleşiyor bu durumda yani yanma bi şekilde oluştuguna göre zarar da oluşmazmı netice de kartuş da içinde ne olduğunu bilmedigimiz bir sıvı kızgın akkor haline gelmiş bir flaman ile yakılıyor ve bir duman üretiliyor bu konuda fikirleri olan varsa memnun olurum

Maxim

o damlayan sıvı bildiğimiz su değilmi ?

otm

merhaba
o sigaraların kartuş olarak tabir edilen bölümünde nikotin emdirilmiş solusyonun bulunduğu bir pamuk vardır.Bu sıvı düşük ısılarda buharlaşabiliyor.nefesi çektiğinizde hava çok ince bir aralıktan bu pamuklu kısma oradanda size geliyor.Gelen hava bu çok ince kısımda li-ion pilden gelen akımla ısıtılıyor ve ısınmış hava pamuktaki sıvıyı buharlaştırıyor.Yani öyle atomizasyon odası (ki bu nedir hala anlamış değilim) yok.

tapir

tv deki reklamlarda kullanma kılavuzunda falan sürekli atomizasyon dan bahsediliyor benim bu kafama takıldı böyle bir sistem yok halbuki e-sigarada neden böyle anlatıyorlar anlamadım ben baya inceledim pil bölümünüde söktüm içinden bir pil küçük bir elektronik devre birde akış sensörü çıktı akış sensörü dediğimde basit bi plastik membrana yerleştirilmiş küçük kontaklar var nefes alındığında bunlar kapanıyor vakum etkisiyle ve elektronik devrede bu kontaktan aldığı bilgiyle yanma odasındaki flamana akım yolluyor bu sayede kızaran flaman üzeride zaten kartuş sıvısı olduğundan ısınca hemen buharlaşıyor bizde ciğerlerimize bu buharı çekiyoruz halbuki gerçek atomizasyon böyle olmaz ultrasonic bir eleman su içine yerleştirilirse yüksek frekan uygulandığında su atomize olup soğuk buhar işte o zaman üretiliyor e-sigaradaki bir kandırmaca galiba

z

Atomize etmek maddeyi küçük parçacıklara ayırmak demektir. Bunun için ultrasonik yöntem, sıcaklığı arttırma yöntemi yada mekanik öğütme yöntemi kullanılabilir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Klein

ultrasonik yöntemle atomize ediliyor.  Bildiğimiz ultrasonik soğuk buhar cihazları ile aynı mantıkla.

Ben de kullandım ama sigara keyfi vermedi.

Cetinal

Alıntı yapılan: "Klein"ultrasonik yöntemle atomize ediliyor.  Bildiğimiz ultrasonik soğuk buhar cihazları ile aynı mantıkla.

Ben de kullandım ama sigara keyfi vermedi.

daha da diğer sigarayı arattırdı yani size :D:D:D  ?????

Klein

evet aynen  :D  e-sigara yı bıraktıktan sonra , sigara tüketimim yarım paket de arttı ayrıca.

tapir

klein arkadaşım
ultrasonic yöntemle buharlaştırılıyor diyorsun bunu neye göre söylüyorsun katolgunda yazanlara göreyse bu yanlış çünkü ben içini açıp baktım ultrasonik yöntem diye bişey yok içinde eğer sende söküp baktınn ve ultrasonic olduguna eminsen markasını söylermisin benim burada bu konuyu açmamın sebebide bu zaten ultrasonic yöntemden bahsediyor bütün e-sigara markaları ama ben 3 değişik markaya baktım hiç birine bu yok hepside basit bir ısıtıcıyla buharlaştırıyor

nonstradam

konuya tamamen yabancıyım ama sadece meraktan soruyorum bir tane lithium pil ile nasıl bir resistans ısıtılabilirki su buharlaşsın. lithium pilin o bölgeyi baya bi ısıtması lazım. bu sırada o sahte sigara ısınmıyormu  8O sanırım soğuk buhar işi bu.

tapir

aynen o litium pil o rezistansı ısıtıyor hemde bayaa ısıtıyor uzun süreli nefes çekildiğinde sigaranın gövdeside çok ısınıyor bunu gözümle gördüm yani

files

Bir büyüğümüz "sigara içenin gusül abdesti geçerli olmaz" demiş. Ama nasıl olur demişler, inanmamışlar bir cesedi otopsi yapmışlar. burnunda bir katran tabakası. altına su işlemiyor. malum genize kadar suyu iletmek gerekiyor.

Normalde sigara içmeyen bir arkadaş elektroniksigara satışı yapıyor. bir deniym bakayımdemiş. sigaraya elektronik olarak başlamış. son gördüğümde hala içiyordu.

sakın bir daha içmeyin.

a.zorba

en iyisi hiç başlamamak 30 yaşındayım ve hayatımın  hiç bir dönemınde  sigara içmedim.
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

Klein

İçini söküp bakmadım. Tanıtım verilerinden yola çıkarak söyledim. Marka Ruyan.  Eğer senin söktüğün de Ruyan ise ve ultrasonik değilse güzel bi kandırmaca var demektir.  

Bir bakış açısıyla , sonuca nasıl gidildiği değil sonuç önemli diye düşünürsek, buharı nasıl oluşturduğu çok önemli değil. Ama yine de böyle düşünmek kendimi kandırılmış hissetmemi engellemiyor.

tapir

evet içini açtığım ruyan markaydı