12f629 osilatör sorunu

Başlatan MURSEL, 28 Aralık 2007, 15:02:01

MURSEL

merhaba arkadaşlar  ilk kex 12 serisi piclere program yüklemeye calışıyorum yüklemenin sonuna dogru  şu şekilde uyarı penceresi geliyor " osilatör ayar degeri yok dosyadan deger kullanmak istiyormusunuz (3fffh) onun yerine """   bu sorunla karşılasan arkaşlar çözümlerini anlatırsa sevinirim selametle A.E.O

uzaylivolkan

picin osilatör ayar değerini silmişşin şu konuyu incelersen sorununa cevap bulabilirsin burada ayrıntılı bilgi var

Macera

Programda başlangıç kısmında ben böyle bir kod ekliyorum
   #asm
    BSF STATUS,RP0
    DW 0x2000+0x03FF 
    MOVWF   OSCCAL
    BCF     STATUS,RP0
    #endasm

Bunu CC5X de yapıyorum CCS de yada başka dilde nasıl yaparım bilmem
Not:
DW 0x2000+0x03FF   <-- bu call 03ff demektir böylelikle W değerine kalibrasyon değeri atılıyor
"Art without engineering is dreaming; engineering without art is calculating." -- Steven K. Roberts

MURSEL

teşekkürler arkaşadaşlar araştırmalar sonucukullanacagım picin  device dosyalarına bakarken
12c508a için
//////// Oscilator Calibration Address: 05
12f629 için
//////// Oscilator Calibration Address: 90

notlarını yazmışlar zaten   derleyicide
@petek arkaşımızın dedigi gibi #rom 0x03FF={05} //12c508 için  komutunukoymamız yeterli  imiş ve hex dosyasını pice yüklerken 1 kereligine soruyor  
" osilatör ayar degeri yok dosyadan deger kullanmak istiyormusunuz (0005) onun yerine """
evet dedikten sonra   daha sonraki yüklemelerde sorun cıkarmıyor  konuyla ilgilenene arkadaşalra  teşeşkkür ediyorum  ;)