xilinix xc2c256 cpld programlama yardım

Başlatan bigalisamet, 28 Aralık 2007, 15:06:44

bigalisamet

şuan elimde xilinix coolrunner2 xc2c256 cpld programlama kartı var.ISE WEB PACK programında VHDL ile yazmış olduğum programı entegreye atabiliyorum ancak entegreyi bir türlü çalıştıramadım.Program üzerinde entegreye program başarılı bir şekilde yüklendi yazmasına rağmen entegreden çıkış alamıyorum.Çözüm önerilerinizi bekliyorum.Saygılar... :cry:

Ersin

Bir suru faktor olabilir.Once yaptigin devreyi gosterirsen daha yardimci olunabilir, ise deki programi da, tabii ticari bisey değilse.Impact sana basari ile yuklendi dediyse oyledir.Sorun hardwarde yada yaptigin devrede.Ayrintilara inersen daha cok yrdim edilebilir, su an falcilar gibi su su olabilir denebilir sadece.

bigalisamet

Dediğim gibi programda başarılı diyor ancak entegreye giriş uygulayınca çıkış alamıyorum.Elimdeki programlayıcının resmi;
http://www.xilinx.com/products/devkits/DO-CPLD-DK-G-image.htm
amacım basit bir And kapısını çalıştırmak.

mp3dragon

İçeriden bacak bağlantılarını doğru ayarlıyormusunuz?
Belki farklı giriş çıkış pinleri ayarlanmıştır.
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

Ersin

And kapsini cizip sentez ettysen orda hata yok demek.Sonunda ISE sana html olarak tablo verir orda IO lar var sana gosterir hangisi giris hangisi cikis.Sen pin atamadiysan kendisi atar yani.Onlara bakarak yapmaya calis, yada assign package pins demen lazim ve giris ve cikis pinini tanmlaman lazim.Birdi giris ve cikis seviyelerini nasil olcuyorsun , Coolrunner2 de 1.8V dir, bildigin standart 5V ttl değildir.
Bu bendeki eski kitin cpld olani, yine calismazsa haber ver semasi var zaten ona gore bir ornek yapilir.Mesela yanip sonen led gibi :D

bigalisamet

ilginize teşekkür ederim tekrar çalıştıröayı deneyim.. ;)