Mp3 Player arızası

Başlatan POWER, 09 Ocak 2008, 23:50:51

POWER

Arkadaşlar elimde mp3 player var.Bilgisayara taktığım zaman bilgisayar tanıyor.Ayrıca mp3 player'i ilk açarken ekranda şu uyarı mesajı var.
"INCORRECT FORMAT  REMORMAT THE PLAYER"  
İçine dosya atabiliyorum fakat  mp3 formatındaki dosyaları yürtmüyor nedenleri ne olabilir acaba?
TB6BKG

mustafa_cmbz

hocam tam anlamam ama eğer içinde önemli bişiler yok ise bir biçimlendirin bakalım ozaman belki düzelir...

POWER

ilk mesajda yazmayı unutmuşum.Defalarca biçimlendirdim.sonuç değişmedi.Farklı bir biçimlendirme şeklimi var acaba?
TB6BKG

mustafa_cmbz

hocam verilen hatada kısmen çevirebildiğim kadarıyla hatalı format yazıyor bir tek remormat kelimesini çeviremedim ama büyük ihtimalle biçimlendirirken bir hata yaptınız....veya pc ile bağlı iken bir bir hata meydana geldi sağ tıklatıp fat veya fat32 biçminde formatlayın belki düzelir ....pek bilgim yok ama görsem belki bir yardımım dokunur....sorunun nasıl ortaya çıktığını ayrıntılı bir anlatabilirmsiniz?

arslan74

Alıntı yapılan: "POWER"Arkadaşlar elimde mp3 player var.Bilgisayara taktığım zaman bilgisayar tanıyor.Ayrıca mp3 player'i ilk açarken ekranda şu uyarı mesajı var.
"INCORRECT FORMAT  REMORMAT THE PLAYER"  
İçine dosya atabiliyorum fakat  mp3 formatındaki dosyaları yürtmüyor nedenleri ne olabilir acaba?

mp3 kayıt edilirken belli bir kaliteye göre kayıt edilir. Ses hızı örneğin 128kb/sn. Ses kalitesi örneğin 16bit gibi.

Sanırım senin mp3 playerin belli hızlardaki, belli kalitekileri çalıyor.

Selamlar

ipek

re format yani yeniden formatlayın diyor..
genelde bunlar bios hatası yapar bu cihaz  ile verilen cd içinde kurtarma yada flash yenileme programı olması gerekir .

Burak B

Arkadaşım elindeki MP3 veya MP4 player eğer şu çinden ihraç modellerden ise ve hatta içini açtığında ATJ ile başlayan tipte bir chip bulunuyorsa büyük ihtimalle sahte kapasiteli bir cihazın var. Bunu anlamanın en iyi yolu cihazın içini açıp flash chipini internet üzerinden üreticisine göre kontrol etmek. Samsung, HYNIX, toshiba v.s.

Genelde bu cihazlarda işletim sistemindeki fat sürücüsü veya direkt fat ile oynayarak yüksek kapasite gösteriyorlar ama belli bir kapasiteyi geçince cihaz yazdığın tipte hatalar veriyor. Unutmadan 1Gb dedikleri 1024/8=128 MB bir chiptir.

1GB (Gigabyte) olması için 8Gb/8=1024 MB olmalı. Yani 8Gb (Gigabit) lik bir chip olmalı içinde.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

teknikelektronikci

hocam yönetimsel araclardan (dentim masasinda) orda bilgisyar li bir secenk olacak ordan mp3 player takiliiken sürücülerden bulmaya calisin ve ordan secenekleri tek tek deneyin derim benim de basima böle bir sey harici  hardn diskde gelmisti ordan oynaya oynaya cözdüm belki b ise yarayabilir kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

POWER

Arkadaşlar tüm uğraşlarıma rağmen düzelmedi. Arçelik MP-260 marka ve model cihaz.İçinde 2 adet çip var.Birisi samsung diğeri sigmatel.MP3 player'i biçimlendiriken her hangi bir hata mesajı almıyorum.Biçimlendirme hatasız tamlanıyor.Kapasitesi 245MB.Start tuşundan açtığım zaman "INCORRECT FORMAT REMORMAT THE PLAYER" mesajını veriyor cihaz ekranında.Defalarca biçimlendirdim sonuç değişmedi.Eski olduğu için cd de yok malesef.Yapılacak bir şeyler varmı acaba?
TB6BKG