Parmak izi okuyucu

Başlatan TFN, 17 Ocak 2008, 23:13:44

TFN

Merhaba

Okulda güvenlik için bir proje üzerinde çalışıyoruz.Tek sorunumuz parmak okuyucu sensör ve ya ona benzer birşeyi nereden ve nasıl temin edebileceğimiz.

Gerekli tüm ekipman ve donanım hazır.

Teşekkürler

mustafa_cmbz

piyasada 50$'a satılan ufak aletler olduğunu duymuştum bir araştır istersen ve birde klavye vs. şeyler de var sanırsam o özellikte bişiler bulman lazım iyi bir araştırma gerekiyor..

mucitotomasyon

hocam parmak okuyucu biraz kasar
sen en iyisi manyetik kart gibi piyasada bulunan kartlarla calışır
parmak okuyucu  yu picle kontrolü kasar

sigmoid

Alıntı yapılan: "mustafa_cmbz"piyasada 50$'a satılan ufak aletler olduğunu duymuştum bir araştır istersen ve birde klavye vs. şeyler de var sanırsam o özellikte bişiler bulman lazım iyi bir araştırma gerekiyor..

Benimde bitime projem için parmak okuyucu lazım.

50$ a verip aldığım cihazın içinden çıkan sensörün datasheetini nasıl bulcam? hepsi standart mı?

TFN

yurt dışında bir çok ürün var ama Türkiye'de alabileceğim bir yer varsa çok güzel olur

finger print diye arattırdığımda bir çok ürün çıkıyor.

RFID sistemiyle öğrenci izleme sistemi kurmayı planlıyorduk üzerinde başkaları çalışıyor bizde bazı önemli yerler ve ya girişler için bu projeyi ön gördük üzerinde çalışıyoruz ama önce malzemeleri temin etmeye çalışıyoruz.

hamitmertoglu

arkadaşlar elimde bir adet bahsedilen cihazdan var.ekran kartı çıkışlı bağlantısı var.ön tarafta küçük siyah ekran gibi bişeyi var belliki orası parmak konulan yer.resimlerini isteyen varsa çekip koyabilirim(inş.)upload adresi verirseniz.

gallavi

Sanırım bu parmak okuyu denen şeyler birtür kamera bundan alınan görüntünün işlenmesi ve mevcut veri tabanı ile karşılaştırılması gerekli buda baya uğraştırıcı bir iş olacaktır isterseniz bir daha düşünün
DemirHan=gallavi;

FEHMİ_ASM

Arkadaşlar merhaba. Gerçekleştirmeye çalıştığım bir proje için bana da parmak izi sensörü lazım. Bunları karaköyden veya bir başka yer olarak nereden temin edebilirim. Yalnızca modülü lazım. Sadece parmak izi karşılaştırmalarını kendisi yapacak, ben de pic ile kontrolünü yapacağım.
Hz.Hamza'nın Belinde İki Kılıç Duruyor ! Attığı Her Adım Bir Kalbi Durduruyor ! Ey Hamza ! Gördüğün Hiçbir Şeyden Korkmazsın , Bu Doğru Ama Heybetini Gizli Tut , Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor !  İşte Hz.Ömer ve Hz.Ali , Biri Hattaboğlu , Biri Haydâr-ı Kerrar ! Ve Kolkola Ölümün Ağzına Giriyorlar !  Azrai

eseneren

Yıldız teknikde bu konu uzerınde bır calısma yapılmıs bır algorıtma gelıstırılmıs ıdı kac sene once sıtesınde mutlaka vardır.
parmak ızı okumak az cok dsp den anlamak gerektırır.parmagını azıcık saga azıcık sola koydu bıran yan oldu ısık sorun vs vs modul olmadan pic ile olmaz degıl ama pic baska ıs yapabılırmı orası kesın degıl.database search compare dıger cevre elemanları...
Seçim yapmak için durum hakkında bilgi sahibi olmak zorunda değilsin, sonucuna hazır olmak için durum hakkında kaygılanırsın.  http://bit.ly/gixfTk

stlg

ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

FEHMİ_ASM

Sayın senerenemre. Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Benim yapmaya çalıştığım parmak izi modülünün işleyişi için yazılım geliştirmek değil. Öyle bir modül olmalı ki-- mesela GPS cihazlarının bulunulan koordinatın verilerini hex kodları ile vermesi gibi birşey. Yani modüle birkaç dizi veri gönderip "şu parmak izini kaydet" , başka bir dizi gönderip "okutulan değer hafızada kayıtlı mı ve kayıtlı ise kodunu (kimlik bilgisini) ver" , başka bir dizi gönderip de "şu kodlu parmak izini sil" gibi temel 4-5 fonksiyonu çıkışlandırması yeterli. Kalan tüm yazılımı zaten PIC ile hallediyorum.
Hz.Hamza'nın Belinde İki Kılıç Duruyor ! Attığı Her Adım Bir Kalbi Durduruyor ! Ey Hamza ! Gördüğün Hiçbir Şeyden Korkmazsın , Bu Doğru Ama Heybetini Gizli Tut , Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor !  İşte Hz.Ömer ve Hz.Ali , Biri Hattaboğlu , Biri Haydâr-ı Kerrar ! Ve Kolkola Ölümün Ağzına Giriyorlar !  Azrai