MFRC500 kaynak kodları hakkında

Başlatan mezire, 20 Ocak 2008, 20:19:07

mezire

arkadaşlar. elimde 5 tane mfrc 500 entegresi var. bu entegrenin görevi 13.56 mhz de mifare kartları okumak için yapılmış... pdf leri ingilizcem el verdiğince inceledim.  anladığım kadarı ile bu entegre 13.56 mhz bir frekans üretip, mifare kartlardaki bilgileri d0-d7 çıkışlarından  diğer işlemciye gönderiyor..
ben devreyi yaptım. devreyi yaparken 2 tane  entegrede yandı. inat ettim yaptım devreyi ...
kartlardaki sinyalleride alıyorum fakat haberleşme sağlamak için  bu entegrenin bazı sabit komutları varmış(yani kaynak kodları)  ve bunları bulamadım... internette aradım yine yok..  philipsin sitesinde pdfleri var onlarda şifreli..  

olay devreden çıktı yazılıma kaldı... varsa bilgisi olan arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim...

birde ben bu entegreyi bulabileceğim firmalar varsa sevinirim. malum dışarıdan getirtmek zahmetli oluyor...

F493

açıkçasını söylemek gerekirse  mifare 'den data okumak ciddi bir iş,yani 2 kodla hallolacak birşey değil,ben şuan 125kz rfıd reader 'daha yeni tamamladım..

bayagı bir kaynak inceleyn,ve osiloskopta kartı okuttugunuzda oluşan sinyalleri yakalayıp,inceleyin,protokol nedir birde wiegand mı yoksa manchester mi..

iyi çalışmalar