hazır satılan suruculer icin pc kartı

Başlatan serhat_cnc, 23 Ocak 2008, 11:38:21

serhat_cnc

Arkadaşlar ben cnc projemde microstep özelliği olan sürücüler almak istiyorum. Mesela harkon da satılan sürücülerden aldığımda bu sürücüyü pc ve mach2 programı ile nasıl kontrol edebilirim. Sanırım bunun içinde ayrı bir kart gerekiyor. Seri yada paralel porttan yada usb den pc ile step motor sürücülerini kontrol edebileceğim kartları nerde bulabilirim. Kim yapar kim satar. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Analyzer

Selam,

Daha önce bir çok kez verildi. Siteyi dikkatli araştırmanızı tavsiye ederim. Size arabirim(Interface) kartı lazım.

www.pminmo.com

Basit bir kart. Kendiniz yapabilirsiniz.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

serhat_cnc

Cevabın için teşekkürler Analyzer. Fakat ben kendim yapmaktan ziyade hazır olarak nerden bulabilirim diye sorumu değiştiriyim. Yani compact bir kutu olur bir ucunu bilgisayara bağlarsınız diğer taraftan 3 eksen çıkış verir. Spindle için çıkışı olur. Yani hazır olarak tak kullan birşey arıyorum. Mutlaka firmaların bu şekil ürünleri vardır. Ama türkiyede nerde vardır kimler satar fiyatları nelerdir. Bu konuda bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum.

sezgin05

Hazır almaktan vazgeçerseniz aşağıda ki  linkte kendi yaptığım LPT interface MACH altında çalışmaktadır...

http://picproje.org/index.php/topic,18828