frenkasn ureti lazim

Başlatan upayi, 31 Ocak 2008, 20:36:37

upayi

Ben piclede kullandıgım kristalle normal frenkasn uretebilrimiyim ve devreye nasıl baglamaylim ornek 20 mhz bir kristalle bu islemi yapamk istyiroum
upayi developer free energy system (oler cell free energy motor design Guns design (magnetic guns=)

aslan_korhan

Mesajı belki 5 defa okudum ama ne demek istediğini anlayamadım  :(
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

ete

Bende anlamadım.
Lisan türkçe ama anlatım sanki başka bir şeyi anlatıyor. Belkide imla hataları anlamı bozuyor!!!!!

Ete
Bilgi hazinedir paylaştıkça büyür.            http://etepic.com

Maxim

Alıntı yapılan: "upayi"Ben piclede kullandıgım kristalle normal frenkasn uretebilrimiyim ve devreye nasıl baglamaylim ornek 20 mhz bir kristalle bu islemi yapamk istyiroum

Upayı ;

dikkat ediyorum ,
yazdığın hiç bir mesaj OKUNAMIYOR ,
aslında bunu söylemek bana düşmez ,o kadar moderatörün arasında ,
ama en azından birkaç imla kuralına ve kelimelerin doğruluğuna dikkat etmelisin ,o zaman ne demek istediğin anlaşılır ve okunabilir olacak ama sen sanki yazılarını koşarken ? yazıyorsun .

Kimse çok iyi elektronik bilmeyebilir ,kimse bunu eleştiremez ,
ama bu kadar kafası çalışan insanın arasında düzgün yazı yazılamaması eleştirilebilir diye düşünüyorum .

Yukarıda yazdığın yazıyı ,ana fikrine dokunmadan düzelttim .

Ben pic`lerde kullandığım kristalle normal frekans üretebilirmiyim ?
devreye nasıl bağlamalıyım ?
örnek; 20 mhz bir kristalle bu işlemi yapmak istiyorum ,mümkünmüdür ?

KAZIMUGUR

erkan614

ben çok imla ve anlatım hatası yaptığımdan anladım galiba :lol: neyse

@upayi, bilmiyorum ama destekli sallıyorum ;)
sadece kristalle üretmen bana biraz eksik geldi. büyük ihtimalle yapamassın gibi. belki kristali bi opampa bağlasan, onun çıkışını geri besleme yaparak üretebilirsin gibime geliyo.
nihayetinde kristalde direnç-kondansator ikilisi gibi pasif bi eleman, onu aktif bi elemanla sürmen gerek.

upayi

imla hatalarımdan dolayı ozur dilerim bu herhalde benim aşırı asosyal olmamdan kaynaklanıyor
upayi developer free energy system (oler cell free energy motor design Guns design (magnetic guns=)

ilker_32

Kusura bakma bende anlamadım. Fakat şuraya bir bak belki işine yarar.

http://www.silisyum.net/htm/osilatorler/kristal_osilator_devreleri.htm