Olimex stm32 (Arm7 cortex M3) Jtag bağlantı sorunu

Başlatan saygin, 09 Şubat 2008, 16:41:41

saygin

merhaba, arkadaslar bir süre önce Olimex STM32-103STK ve Jtag için Olimex ARM-USB-TINY JTAG aldım. Bu işlemci Rowley CrossStudio for ARM tarafindan destekleniyormuş ama ben çaliştiramadim. Connect deyince şu hatayi verdi.

"Cannot Identify Target. Check JTAG connections and that the target is powered.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler

leblebitozu

saygin

ben son sürümünü kullaniyorum zaten (1.7 build6) JTAG in ledi yanıyor ama o hatayı veriyor. uzun bir suredir araştırıyorum ama yapamadım. Croswork'e
de sordum cevap gelmedi henüz. bootladerla yukleme işini yapacam galiba :(, Keil ile de denedim ama o da benim Jtagi tanimiyor.

sanırım bu işlemci yeni, pek kullanan yok. Cortex M3'ü veya Crosswork'u kulanan varsa yardimlarinizi bekliyorum. teşekkürler

yasinbirol

bende crossworks kullanıyorum luminary micro cortex m3 ile :) ve olimex in jtagını senin ki ile aynı olanı.

Jtag clock divider = 4 ve ntrst open drain = no yap çalışır kolay gele.
Yaşasin Cortex-M3 :D

saygin

yasinbirol

Yaşasin Cortex-M3 :D

saygin

pek kolay gelmiyor  :D  biraz yeniyim de bu konuda, daha once sadece pic programlamistim. örnek kodlardan GPIO kodunu yukledim ama calismadi baska pinleri de yaktim ama olmadi, acaba sizde baska ornek basit proramlar var mi?

CrossStudio nun 30 gunluk lisansi var. tam surumnu aradim bulamadim. payşasim programlarinda da yok. nereden bulanbilirim. teşekkürler.