Hata Ayıklama(CCS editörü ile)

Başlatan acetiner, 18 Şubat 2008, 03:29:31

acetiner

Merhabalar...
CCS de çalışmayan programın hatalarını bulabilmemiz için programı adım adım çalıştırıp takip edebileceğimiz bir menu mevcut mu? Yani icd(hardware) kullanmadan MPLAB gibi sadece CCS in editörüyle yapabilir miyiz? Proteusta cof dosyasıyla bu işlemi yaparsam aynı verimi alabilir miyim?
Teşekkürler...

Ziya

MPLAB altında CCS kaynak kodu seviyesinde debug edebilirsin. MPLAB içerisinde CCS kodlarını derleyebilmek için bir program yüklemen gerekir. Ben Proteus üzerinden debug ettiğim için MPLAB'a gerek duymadım.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

mucitotomasyon

aslıda dedigin  hata ayıklama işi yapmak  icin ccs ıcd aldım. ccs ıcd bu iş icin  gercekten cok hızlı  ancak bende yarı yolda kaldım ıcd bozuk cıktı . ancak bilgisayar ortamında mplab da yapabilirsin. yada mplab ıcd varsa yapabilirsin. ancak ccs de profesyonel olarak yapacaksan bu işi ccs info dan  ccs ıcd al kargosuyla 115$ ama gercek ten hızlı ve ucuz. zaten yeni modelleride cıkık bir göz at bence

Elektron74

@mucitotomasyon
Türkiye'de satan bir yer yok mu? Bozuk çıktı demişsiniz. Böyle bir durumda ne yaptınız? Bu cihaz aynı zamanda programlama da yapıyor mu? Debugger işlemini nasıl yapıyorsunuz? Bu cihaza programını yazdığımız PIC takmak gerekiyor mu? Yoksa CCS derleyicide PIC seçmek yeterli oluyor mu? Sizdeki ICD- U40 olanı mı? Bunun fiyatı 75$ gözüküyor. Bu durumda 40$ ek masraflar (kargo+gümrük)  anladığım kadarıyla. Ayrıca ödemeyi nasıl yapıyorsunuz bilgi verirmisiniz? Yurt dışından daha önce bir ürün almadığım için bu konuda bilgim yok.
 Çok soru oldu kusura bakmayın. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Yarın; yorgun kimselerin değil rahatlarına kıyabilenlerindir.

acetiner

Sagulun arkadslar. Ben proteus u kullanarak debug ettim gerçekten çok kullanışlı, ccs kullanan arkadaşlara tavsiye edebilirim. Bu arada Mplab ta debug ederken CCS yazdıgımız kodun sentax yapısı sorun çıkartmıyor mu Mplab ta hiç C kodu yazmayı denemediğim için bilmiyorum...