100 adet pt 100 ölçmek ve dop ta görmek

Başlatan F.T, 20 Şubat 2008, 20:04:28

F.T

bu ölçümleri dop ekranda göstermek için en uygun hangi marka dop ve plc kullanmamız gerekir.fikir verecek arkadaşlara teşekkür ederim.
iyi çalışmalar......
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

Analyzer

Selam,

PT100 ölçüyor mu bilmiyorum ancak en ekonomik Fatek'in 16 girişli modülü var termokupl ölçebilen. Bunlardan 7 adet arka arkaya bağlamanız gerekir. 100 adet veriyi aynı ekranda göstermek için en az 10.1 inçlik ekran gerekir diye düşünüyorum.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

F.T

selam analyser
arkadaşım bu  çözüm güzel tabi ben delta plc ile çalışmalar yapmıştım. ama senin dediğin plc ile ilgili bi çalışmam olmadı.deltada 4 kanal pt 100 var 8 adet baglanabiliyor.toplam 32 adet giriş oluyor başka bişi baglanamıyor. onun için farklı çözüm gerekiyor.
yardımın için teşekkür ederim.farklı düşünceler olursa memnun olurum...
herkese iyi çalışmalar...
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

erkan614

pt 100 nedir ile nasıl olcum yapılıo kısaca bi anlatırmısınız ben şuan delta plc ve dop ile uraşıorum yeniyim ama belki bi yardımım dokunabilir

@ferittt bu foruma hoşgeldin, bu arada ben seni başka bi boarda gördüm mü?

Analyzer

Selam,

Ladder ile çalışma yaptıysanız PLC markası fark etmez diye düşünüyorum. Sonuçta birisinde giriş I1.0 ise ötekisinde X0 diye geçer. Fatek'in Winproladder yazılımı var, Delta'nın PLC yazılımından daha profesyonel.Amaç sadece okunan değeri ekranda göstermekse en küçük ana modülden alıp arkasına 6 adet 16 giriş TC, 1 adet 4 giriş TC modüllerini eklemek gerekir. Ancak PID ile ısı kontrol de yapılacak ise PLC'yi hızlı modellerden seçmek gerekir. Programını indirip incelemek isterseniz :

http://www.fatek.com/Download%20Page/English/WinProladder/WPlad238-9603-ENU.EXE

Delta kullanma mecburiyetiniz var ise, 4x8=32 girişi, bir Delta cpu ya girmeli; bunlardan 3 takım yapıp ana cpu ile haberleştirmelisiniz. (Ana cpu ya da 100 sayısını tutturmak için bir 4'lü giriş ilave etmek gerekir) Ancak bu sefer de ekstradan 3 cpu kullanmış olacaksınız.

Ben Fatek kullanıyorum. Memnunum, en azından sorunsuz. Delta'nın distribütörü kadar olmasa da aradığımda teknik destek alabiliyorum. Ama şunu kabul etmek gerekir ki, Fast kadar teknik destek verebilen başka firma yok.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

F.T

arkadaşlar ben bu forum da yeniyim ama dışardan takip ediyordum.başka forumlarda da görmüş olabilirsiniz.yardımlarınız için teşekkürler.pt 100 ısı ile direnci değişen bir termokupl çeşidi bu -100 ile 400 derece civarı ısılarda kullanılan bir sensör.ben delta da karar verdim gibi arkadaşlar 1 master 3 adette slave cpu 4*32 128 analog nokta gayet iyi olacak 2 adette 10.4 inc dop ekran sistem tamamdır böyle bir karar verdim...
iyi çalışmalar teşekkür ettim....

EOS

F.T

ürünleri inceledim gayet güzel bunları kullanıp rs 485 üzerinden istediğim kadar analog nokta elde edebilirim heralde
tek cpu ve yeteri kadar analog input
ayrıca direk sahada kullanıp rs 485 hattı ile daha rahat bilgi alışverişi yapabilirim heralde
arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler.
inceledikten sonra yine sizinle paylaşmak isterim.
yinede fikir verecek arkadaşların fikirlerini beklerim.
iyi çalışmalar

dombilik

Delta DTC 1000 ve DTC 2000 serisi üniversal çeviricileri tavsiye ederim..
Bu çeviriciler de MODBUS ASCII-RTU /Rs485 çalışıyor.Bol miktarda kullandım henüz bir problemle karşılaşmadım.Üstelik DELTA doplar ilede çok basit haberleşiyorlar..
Bildiklerini kime miras bıraktın?kimseyemi? O zaman bildiklerinin ne önemi kalır. ******** /////////// ******** PROTON-ASM PROTEUS 7.4 SP3 EAGLE 5.40

erkan614

delta doplar rs232den nasıl bir protokolle haberleşiyor?

dombilik

Delta operatör panelleri ile;

RS 232 veya RS 485 bağlantısı yapılarak

MODBUS ASCII,MODBUS RTU haberleşme protokolleri ile haberleşiyor.
Bildiklerini kime miras bıraktın?kimseyemi? O zaman bildiklerinin ne önemi kalır. ******** /////////// ******** PROTON-ASM PROTEUS 7.4 SP3 EAGLE 5.40