Okul zil sistemi...

Başlatan Altuntas_erhan, 25 Şubat 2008, 17:02:12

Altuntas_erhan

Arkadaşlar merhabalar, okulda kullanılmak üzere bir zil sistemi yapmam gerekiyor. Yani devre, birçok farklı saate programlanabilmeli ve istenilen saatlerde bir röleyi sürerek bağlı olan bir zili çaldırmalı. İnternette işime yarayacağını umduğum bir devre buldum ancak birkaç malzemeyi bulamadığım için başka bir devre aramaya karar verdim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

mustafa_cmbz

bulamadığınız malzemeleri karaköy civarındaki elekronikçilere sordunuzmu acaba.bir zil sisteminde ne tür bulunamayan bir malzeme var onuda çok merak ettim..

mucitotomasyon

kendidegin gibi de sadece ve sadece lcd  pic ds 1302 ile bu işi professinel yaparsın  istedigin melodiyide caldırır zaman larını hafta sonlarını da belirleyerek yaparsın

Altuntas_erhan

Arkadaşlar, Konya'da ikamet ediyorum ve bildiğim tüm elektronikçileri bugün dolaşmama rağmen, Maxim 7221 veya 7219 display sürücü entegresi ile 6'lı 7 segment display bulamadım. Dolayısıyla elimdeki devrenin yapımından vazgeçtim.

Elinde örnek bir devre olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler...

teknikelektronikci

http://www.4shared.com/file/38920012/46409934/okul_zili.html

bir üstadimizin paylasimi idi (picprojeden) bu dvereyi 2 sene önce yaptim cok güzel calisioyor hatta ben sadece lcd kismini yaptim display kismini yapmadim kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

erkan614

geçenlerde kuzenim benden bunu istemişti bende tasarlarız bi ara demiştim. ustadımızın ellerine sağlık bu konuyuda bu vesile ile halletmiş olduk.

bazen öyle oluyorki tam ihtiyaç olunan konuyu biz açıklamadan başkası bizimle paylaşıyor bu kadar tesadüf biraz şüphe uyandırıyor  :?:  :?:
""acaba biri bizi mi gözetliyor""  :!:  :!:  8)

Altuntas_erhan

Arkadaşlar, yardımlarınız için çok teşekkür ederim ancak 4shared'den belirttiğiniz dosyayı indirebilmem içim bir password istiyor. Password verebilirseniz sevinirim. Teşekkürler...

ferdem

Şifre yerine www.picproje.org yazıp "Ok" deyiniz.
Kolay gelsin.

teknikelektronikci

erkan hocam neden olmasin :D belki gözetliyordur  linkteki devre gercekten cok güzel tek eksik yani elektrikelr kesilince saatin silinmesi onuda aslinda yapailen varsa ds1302 ile hallolur cünkü acik kod filan vardi icinde kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

balkes10

ya dosya password istiyo oraya ne gireceğiz
SADECE ŞAHLAR HAMLELERİ ÖNCEDEN SEZER

erkan614

Alıntı yapılan: "balkes10"ya dosya password istiyo oraya ne gireceğiz

ik post üstte cevabı var

Alıntı yapılan: "ferdem"
MesajTarih: Sal Şub 26, 2008 6:49 am    Mesaj konusu:
Şifre yerine www.picproje.org yazıp "Ok" deyiniz.
Kolay gelsin.

balkes10

Onu yazdım olmadı nedenini bilmiyorum
SADECE ŞAHLAR HAMLELERİ ÖNCEDEN SEZER

aslan_korhan

Kopyala yapıştır yapmadan el ile dene birde.
Kopyalayınca bazen boşluklarıda alabiliyor...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

My75

Aslında hiç devre yapmadanda bu işi halletmek mümkün.Profilab ile bir program oluşturmak,sonra istenen saatlerde zil olarak mp3 v.s çaldırmak çok mantıklı.Zahmetsiz,masrafsız sadece ses kartından amplifikatör arasına bir kablo o kadar.Tek dezavantajı pc tabanlı olması,böyle bir şey yapsak iş görürmü arkadaşlar??
Tomurcuk için çaba göstermeyen dal,odun kalmaya mahkumdur...

sezgin05

Bahsetiğiniz tarz da bilgisayar programları mevcut zaten.Hemde ücretsiz.Ben kendi okulumda 6 yıldır kullanıyorum.Melodileride istediğiniz gibi değiştiriyorsunuz.Hatta teneffüs saatlerinde otomatik müzik çalabiliyor.Öğretmen ve öğrenci girişlerinde farklı mesajlar verebiliyor.
Ayrıca Bilsa adlı firmanın zil programında melodi çıkışının yanı sıra COM porttan çalışan röleli bir sistem desteği varki okullarda kurulu olan zil sistemine direkt bağlanabiliyor.