Allegro SLA7062M microstep translator/driver

Başlatan sezgin05, 26 Şubat 2008, 18:23:42

sezgin05

Arkadaşlar webde gezinirken SLA7062M unipolar microstep sürücüye rastladım. 44volt 3 Amperlik 1/16 microstep translator/driver olan bu entegreyi kullanan  veya nasıl temin edileceğini bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum..
http://www.ortodoxism.ro/datasheets/allegromicrosystems/97060.pdf

haciman

“Buna karşılık sizden hiçbir ücret istemiyorum. Benim ücretim ancak âlemlerin Rabbi olan Allah’a aittir.”  (Şu’arâ Sûresi 109)

sezgin05

Evet ustam yurtdışından numune olarak 6 tane getirttim bakalım deneyeceğiz.Bu entegre Sanken üretimi özel bir entegre.Sanken daha sonra Allegro ya devredildi.Allegro azda olsa bu entegreden üretiyor.
Özel olmasının altında özel step motor değerleri falan yatmıyorsa oldukça kullanışlı bir entegre.

selba

merhaba
haciman dostum ben bu hobyycnc sitesinden sürücü kartı siparişi vermiştim ama TR'ye göndermiyoruz demişlerdi.acaba sadece entegreyi gönderirlermi?parasıyla bile malı alamadık.
selba

haciman

@ selba

Hocam bu site international shipping olayı yokmu. Ana sayfasında var yazıyor ama Neyse.

Bence bu entegre ile hiç uğraşmayın. Paranıza ve emeğinize yazık.

Uzun süredir www.cnczone.com sitesinde bir başlığı takip ediyorum. Geckodriver firması(step motor sürücüleri konusunda bence 1 numara) baş mühendisi Mariss Freimanis yeni maliyeti düşük bir sürücü geliştiriyor. Sürücünün kod adı G251s. Sürücünün resmi aşağıda mevcut

Özelliklerine gelecek olursak

G250 Specifications:

0 to 3.5A phase current
15VDC to 50VDC supply voltage
10-microstep drive, trimpot adjust for low-speed smoothness
Mid-band resonance compensated
Silent, 20-kHz synchronous PWM design (not a chopper)
All n-channel 20A rated discrete MOSFET bipolar power section (not a monolithic power IC)
3.3V to 5V STEP, DIRECTION and DISABLE inputs. 1mA load, (noise filtered but not optoisolated)
1.6" by 1.6" by 0.5" size

Peki bu sürücü kaç para diye sorabilirsiniz. Daha satışa sunulmadı ı ama 40-45$ arası bir fiyatı olacakmış. Şahsen bu sürücüden 3 tane getirtmeyi planlıyorum.
“Buna karşılık sizden hiçbir ücret istemiyorum. Benim ücretim ancak âlemlerin Rabbi olan Allah’a aittir.”  (Şu’arâ Sûresi 109)

selba

bence o devreyi buraya getirtmek 100$ geçer.gümrüğe takılma olayı da cabası.ebay dan geçen yıl üç tane step motor aldım,gümrükten geçmedi.bir sürü param ziyan oldu,o yüzden yurt dışından mal getirtmeye korkuyorum
selba

haciman

@ selba

Sizin step motorların posta masrafı dahil bedeli ne kadardı? 100 Euroyu geçmişmiydi?

Hocam yurt dışından posta yoluyla 100 Euroya kadar ürün getirtilebiliyormuş (posta masrafı dahil 100 Euroyu geçmeyecek). Eğer 3 adet G251s posta masrafı dahil 100 Euroyu geçerse o zaman gümrüğe takılabilir. Ben 2 adet bir sipariş verip sonra 1 adet daha getirtmeyi planlıyorum. İnternetten çok araştırdım bu konuyu. Ebaydan paypal sistemi ile birçok kişi ürün getirtiyor ve 100 Euroyu geçmeyen siparişler gümrüğe takılmıyormuş.

selba

step motorlar 100$ dan azdı,ama ikinci el olduğu için fatura yoktu o yüzden vermediler.motorlar ABD'den di.daha sonra almanya'dan kart ve devre elemanlarını aldım,onlar zarf içinde ve normal posta yoluyla adresime geldi.belki ABD den sorun oluyordur.
selba