panasonic servo driver pals ve sing hakkında

Başlatan erkan614, 13 Mart 2008, 19:25:35

erkan614

panasonic marka servo sürücülerin pulse ve sing girişleri biraz farklı gibi
sürmek için 4 ader output gerekiyor çünkü diferansiyel tipte. bunu iki adet output ile nasıl sürerim?
pdf'i; http://industrial.panasonic.com/ww/i_e/25000/fa_pro_acs_minas_a4_e/fa_pro_acs_minas_a4_e/a4_78.pdf

ground

Merhaba;

Hangi tip plc ile süreceksiniz.?

Soldaki siemens in plc nin pto çıkışı ile sürme..

Sağdaki fatek plc nin pals çıkışı ile sürme..

⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

erkan614

kusura bakmayın biraz geciktim
sizin gösterdiğiniz gibi 3,4,5,6 nolu pinlerle sadece 2 output ile rahatça sürülebilir alttaki resim,
ama ben soruyu biraz yanlış sordum üstteki resimdeki  pinleri kullanarak nasıl iki outputla sürebilirim
çünkü bende bulunan servo driver panasonik değğil sadece panasoniğin üstteki resimdeki pin bağlantıları ile aynı tipte bağlantıya sahip bir cihaz

sanırım bu daha açıklayıcı oldu çünkü ilk mesajı yazarken 3,4,5,6 nolu pinlerin bulunduğu kısma dikkat etmemiştim

ground

Tabiki sürülebilir..

Şöyleki. Resimde görülen puls1 puls2 birbirlerinin tersi sinyallerdir. Bu şekilde çıkışı olan pozisyon kontrol cihazları mevcuttur. Asllında sende bunu ufak bir devreyle yapabilirsin. Aşağıdaki şekillde görüldüğü üzere puls 2 de uygulanan sinyal puls1 de tersi mevcut. Sen puls1 i şaseye çekip puls2 den sinyal uygulayabilirsin. aynı şey yönde de geçerli..

Yanlız bu şekilde sürmen için parametre ayarlarında puls + sing modunu seçmen gerekir kontrolcünde... Yön belirlemede çeşitli modlar var bu modda çalışman gerekir.

⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

erkan614

bende dün pozizyon kontrol cihazının içini söküp sinyal çıkış katını inceledim çıkışı linkdeki entegre ile sürmüşler quad diferansiyel line driver
http://www.ortodoxism.ro/datasheets/texasinstruments/am26ls31.pdf
bende bu gün bunun bi benzerini yaptım 7406 ile ve skopla inceledim servo'nun datasheetindeki gibi bir sinyal elde ettim
fakat 7406nın çıkışını servoya bağladığımda skopta 5v pik değeri olması gerken pals sinyallerinin biri 2v onun tersleniği ise 1v pik değerinde olduğunu gördüm ve motorda stabil hareket etmiyodu yani sürücü bi şekilde 7406nın çıkış voltaj değerini düşürüyor anlamadım gitti. :cry:
"hay ben böyle bir sürücü tasarlayan çinlinin....." :evil: deyip bıraktım uğraşmayı
yarın gidip AM26LS31 entegresini alcam bide onunla deniyim bakalım nolcak

not:7406 ile yapmadan önce birde picin 4 adet çıkışını opto ile izole  ederek denemiştim yine aynı sonuç çıkmıştı

erkan614

am26ls31 entegresini alıp deneme yaptım sonuç çok iyi tam istediğim gibi sürdüm servoyu problem tamamen çözüldü. sinyaldeki voltaj düşmeleri yok oldu.