gerilim coklayici sorunu

Başlatan upayi, 24 Mart 2008, 18:13:53

upayi

Arakadaslar benim bir ödevim var bu ödev için ark yaratmam gerekiyor.Bu ark ortalama min20cm -30 aklayarak karsıdaki 2 iletkenden nötr hattına vermem gerekiyor.Ne onerirsiniz
-Benim dusuncem gerilim coklayici ama aradaki 20-30cm mesafeyi nasıl heplayıcam kaç volt gerekir.Veya acaba bir bobinlede halledebilirmiyim.
Cevaplarinizi bekliyorum
upayi developer free energy system (oler cell free energy motor design Guns design (magnetic guns=)

yas

Benim önerim crt monitör veya tvlerin içerisindeki EHT trafosunu kullanman olacak. Ama 20-30 cm den atlama yaparmı tam emin değilim bulunduğu ortamdaki havanın direnci bunu değiştirecektir bunuda göz önünde bulundurmakta fayda. Zannedersem 36bin volt için güvenli mesafe 60cm ve üzeri (OG hatlarındaki iletkenlerin arasındaki mesafe)
Kolay gelsin.

dikerelektronik

normal şartlarda  atlama mesafesi  1kV için 1mm dir.sizin 20 -30 cm mesafeniz için gerilim 200kV -300kV olmalıdır. renkli tv de 30kV anod gerilimi yaklaşık 3 - 4 cm den atlar.işin zor .kolay gelsin.

timpati

"tesla" veya "high voltage" "tesla coil" kelimeleriyle bir arama yap nette.
why mr. anderson, why ?

diot

Piyasada şaka malzemeleri satan yerlerde  yüksek gerilim küreleri var .
Fişe taktığınızda içinde elektrik atlamaları oluşuyor. Hatta parmağınızla dokunduğunuz da parmağınıza da atlıyor (minik yıldırımlar) Yaklaşık fiyatı 15ytl civarı. Bunlardan bir tane alıp inceleyebilirsiniz . Bunların büyük olanlarında  2 kutup arası 10-15 cm civarı olacak.