Yag sogutmali bilgisayar

Başlatan z, 05 Nisan 2008, 00:48:26

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Veli B.

Çok güzel ama sistemi yağa indirirken iyi düşünüp koymak lazım. Slotlara ilave donanım takmak  veya değiştirmek bir hayli sıkıntı olabilir. Hele slotlar birazda gevşek ise  :)

bigbey

Harddisk'i koymamış yağın içine :lol:  :D
TA6R

M_B

Projeksiyon TV lerin Tuplerinde ( R G B uc tupun içinde de )
ince bir yag var sogutma icin. Ama o yag cihazın ıcine aktıgı zaman iletkenlik yapıyor ve cihazda arızaya sebep oluyor. İyice temizlenmesi gerekiyor.  
Kullandığı yag hakkında bilgisi olan var mı ?.
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

tayyar

Youtube de baktım dün gece çiçek yagıyla yapanlar var
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

Veli B.

Piyasada trafo yağı diye geçer. Yalıtkandır.

z

Sessizlik uğruna denemeye değer. Yanlız güçkaynağı ile anakartın aynı sıvı içinde oluşu beni biraz ürkütüyor.

Yağın PH seviyesi ara ara kontrol edilmeli.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mucitotomaston

gercekten cok güzel madeni yagların yalıtkanklık voltajı kalitesine göre 30 bin  volt olması lazımdı  gercekten süper
iyi fikir denemeye deger

SpeedyX

Bu zaten uzun yıllardır bilinen birşey.

Genelde bir sikülasyon olur yağın soğuması için. Overclock yapmıyorsanız olabilir ama bence pis iş :)

tayyar

Evet gayet pis iş :) geri dönüşüm yapılmak istedendiginde yagı temizlemek ugrastırır yada yeni donanım eklerken baya bir iş çıkartır.

benim aklıma takılan yag içindeyken fanlar hafadakiler gibi rahat dönemeyip zorlanacagından fazla akım çekip anakarta zarar verebilirmi?

sezgin05

Tayyar hocam zaten fan sesinden bıkanlar tercih ediyor bu soğutma şeklini.Yani bu sistemde hiç fan yok.
Özellikle benim gibi gecenin geç saatlerinde bilgisayarı açıp el ayak çekildikten sonra çalışan kişiler için fan sesi gerçekten sinir bozucu...ama yinede bana uygun bir yöntem değil..

tayyar

Hocam haklısın sesizlik için ama youtubede vidyolarına baktıgımda fanlar devre dışı bırakılmıyor yağ içinde çalışmaya devam ediyorlar. devir sayılarınında düştügü gözle görülebiliyor o açıdan sormuştum.

sebo

youtubede deki videolarda fanlar devrede ve sıvı içerisinde döndüğünden daha fazla akım çekeceğini düşünüyorum tayyar hocam bende. fanlar dönmezse sadece sıvı madde sistemi nekadar soğutur merak ediyorum. SpeedyX inde dediği gibi overclock yapmayacak olduktan sonra bu sistem bence tamamen gereksiz. overclock yaptıktan sonrada sistem devir daym yapmazsa soğuyamaz birşekilde yine ses çıkaran bir şey gerekecek. tabi bukadar yağın kokusunu çekmektense fanın sesini dinlemeyi tercih ederim. bence bu sistemin en büyük düşmanları evdeki ufaklıklar olacaktır. o yüzden pek evlerde elverişli olacağınıda düşünmüyorum

tayyar

Gliserinde kullanılabilir aslında daha kolay soguyor diye biliyorum yağa göre

Ancak fiyat oranları yağa göre daha yüksek olur heralde :)