Özdisan ve diğer satıcılar arasında fiyat karşılaştÄ

Başlatan z, 09 Nisan 2008, 14:48:31

z

Bazı ürünleri hep özdisanda hemde sıradan malzeme satıcılarında bulabiliyoruz.

Acaba fiyat karşılaştırması yapan oldumu?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

sagamen

evet  arada cok oluyor  karakoyde 1000 adet pic12f675 smd  için fiyat aldım bana fazla geldi(0,65) bunu ozdisan , rom eletronik, arrow dan fiyat aldım hepsinin fiyatı 0,75 den  yukarı geldi  bi yerlerde yanlişlik var dedim ama yok maalesef  bazende tam tersi oluyor yani anlıyacan tuturan tutturana gibi bişi   bir ay sonra aynı urune kesin zam geliyor
herkEse kolay gelsin

Göktuğ

Belli bir miktarı aşan alımlar yapıyorsanız, uzakdogulu satıcılar var. Onlarla temas kurup gümrük mevzuatı hakkında arastırma yaparsanız bahsi gecen firmaları aradan çıkarmış olabilirsiniz.

bymrz

peki arkadaşlar mesela pic16f628 gibi oldukça fazla satılan bi ürünü ne kadara alıyorsunuz toptanda(500-100 adet gibi)

gofe

Alıntı yapılan: "z"Bazı ürünleri hep özdisanda hemde sıradan malzeme satıcılarında bulabiliyoruz.

Acaba fiyat karşılaştırması yapan oldumu?

Pardon özdisan sıra dışı bir satıcı mı?

(Bence) Reklamı yapılan firma pahalı.

z

Evet reklami yapilan firma ozellikle gucelektronigi konusunda malzeme getirmekle unludur.

Malzemelerinizi ozdisandan aliniz. Karli cikiniz.

Saka bir yana ozdisanin tekavantaji patates malzeme getirmemesi.

bymrz

walla ben devamlı araştırma yaparım fakat özdisanın ucuz olduğu kanısına varamadım pek :)   pek alakası yok yani...

gofe

z usta sen kararını vermişsin madem bize niye sordun??
gerçekten reklam gibi oldu.

Ve sıradışı oluşu konusunda ısrarlısın , sıradışı ise fiyat mukayesesi yapamayız zaten.

ek bilgi  : Endüstriyel komponent dağıtımı yapan en az 5 adet daha firma var.

z

Sormamin sebebi ozdisani digerleri ile fiyat acisindan hic mukayese etmemis olmam. Gelen cevaplardan pahali oldugunu ogrendim.

Diger 5 firma hangileri. Onlari da ogrenelim.

Reklam yaptigimi dusunmekte israrlisiniz ama sanki okuz altinda buzag araniyor gibi geldi.

gofe

Ben birşey aramıyorum asla.
İşin açığı malum firmadan hoşlanmıyorum övülmesi hoşuma gitmediği gibi övünülesi bir firma olduğunuda düşünmüyorum.
%1000 pahalı bir firma.Alternatiflere gelince, ben onları burada reklam yapmak istemiyorum piyasada sorarsanız herkez gösterecektir.

OHM kanununu bilirsiniz elbette.Buradan yola çıkabilirsiniz.

z

Diger 5 firmanin adini ozel mesajla yollayacak birisi varmi?

Göktuğ

mcan

int-elde pic 18f452 çok pahalı gibi geldi bana.parakende fiyatımı ki o? 3.5- 5 dolar arası olsa gene iyi denebilir fakat 10 dolar çok pahalı bence

buiba

olayi marketler gibi dusunmek lazim neticede bu yerlerde de birbirlerine oranla pahali ve ucuz olan urunler vardir.yani bi satici pici pahali satarken atmeli ucuz,taransistor gruplarini ucuz verebilir.bir digerleride tam tersi olabilir ve piyasa da  bu durumdadir.kisacasi urunleri ucuza temin etmek istiyorsak kullandiginiz urunleri listeliyip,firmalardan fiyat alinmali ve farklar gorulmelidir.