70-100 W 24 Volt redüktörlü DC motor

Başlatan bymrz, 17 Nisan 2008, 11:11:27

bymrz

Arkadaşlar Ankarada 70 - 100 W arası redüktörlü(90 derece) DC motor(250rpm) bulabileceğim yerler var mı özellikle ostim civarında...

Buralarda bulamazsak başka yerler de olabilir tabi...

Şimdiden teşekkür ederim...

picusta

Ostim'de tanidigim asansör kapisi yapan bir yer vardi, fakat redüktör kullanip kullanmadiklarini, ne kadarlik oldugunu söyleyemem.

kemalguler

Servo regulatör imalatı veya tamiratı yapan bobinaj işyerlerinde bulabililrsiniz.

Veli B.

bigbey

Jeep türü araçlarda kullanılan camsilecek motoru işinizi görürmü  acaba
Oto parça satıcılarını bir dolaş farklı markalarda mevcut motorlar var.
TA6R

ugurtelefon

dış çapı 9-10cm mercedes araçların silecek motorları var.hurdacılarda bol miktarda bulabilirsiniz.
bende 1 tane var.içerisinde çok sağlam dişli sistemi ve 3 kablosu var.2 ayrı devirde çalışabiliyor.çok güçlü,ben 100watt trafo ile beslemiştim,pense ile tutamadım. :)
belki fikir olur size.

bymrz

Sağolasınız arkadaşlar hepsini araştıracağım, ama dediğim gibi bu motorun sağlam bir ürün olması lazım, ve kapıyı kontrol edecek(otomatik kapı)

sezgin05

Hocam otomatik kapı motorunun orijinalini kullanmanızı tavsiye ederim.Bunun için fazla bir seçeneğiniz yok maalesef. DC olarak kullanılan hemen hemen tek marka ise Dunker.Onunda etiket değerleri
40volt/2-3 Amper/2-3000 d/dk.

Ama alternatif bir uygulama için motorlu çanak anten motorları bu değerlere yakındır deneyebilirsiniz.