ağırlık sensörü

Başlatan ranadilara, 22 Nisan 2008, 11:57:49

ranadilara

merhaba;

Bir köprü üzerindeki trafik yoğunluğunun tespiti ile ilgili bir proje üzerinde çalışıyorum.Köprü maketine eklenecek bir ağırlık sensörü yardımıyla köprüden geçen araç sayısını hesaplayarak trafik yoğunluğu hakkında bilgi edinmeyi hedefliyorum.Hazırlanacak maket en fazla 1-2 kg,araçlar ise 200-300 gr ağırlıklarında olacaktır.
Kullanabileceğim sensörlerle ilgili yardımcı olursanız sevinirim...

iyi günler....

ugurtarlaci

@ranadilara

Böyle bir proje de neden ağırlık sensörü tercih ettiniz?
Magnetic Loop deneseniz sanki daha verimli olur. Bu tip uygulamalarda bu yöntem daha uygundur. Yolun 30 cm Altına yerleştirisseniz hasar görme ihtimali de kalmaz. Aynı zamanda çeşitli algoritmalar ile Hız ve Araç tipi belirlemek te mümkün olabilir

İyi çalışmalar.
Zoru Başarırım , İmkansız Biraz Zaman Alır....İmza... YENİ NESİL GENÇ TÜRK MÜHENDİSLERİ......

iyonosfer

köprü girişlerine karşılıklı bakan ir sensor ler koyup onlarla saydırsan daha iyi olur gibi geliyor bana. Belirli bir sürede geçen araç sayısına göre de yoğunluğu bulabilirsin.
Blog Sayfam: www.teknobakis.com

ranadilara

aynen söylediğin şekilde ır sensörler kullanmak istedim hatta ır alıcı verici devresi alıp ccs de yazılımıyla bayağı uğraştım ancak işin içinden çıkamadığım için (timerlar beni çıldırttı) ağırlık sensörü araştırmaya başladım:((

kadirbas

"ugurtarlaci" ve "iyonosfer" arkadaşlarımın yaklaşımlarına katılıyorum fakat merak ettiğim bir kaç nokta var "ranadilara". Ağırlık sensörünü nasıl kullanmayı planlıyordunuz ve neden öncelikle ağırlık sensörü kullanmayı düşündünüz?

kadirbas

Alıntı yapılan: "ranadilara"aynen söylediğin şekilde ır sensörler kullanmak istedim hatta ır alıcı verici devresi alıp ccs de yazılımıyla bayağı uğraştım ancak işin içinden çıkamadığım için (timerlar beni çıldırttı) ağırlık sensörü araştırmaya başladım:((

Sanırım aynı anda yazdık ve ben sizin bu cevabınızı görmedim :D

sagamen

illaki ağırlık sensörü kullanacam diyorsan 'strain gage'  soylemedi deme cok hassastırlar  :)
herkEse kolay gelsin