pic nedir nedeğildir?

Başlatan hanyas, 27 Ekim 2003, 16:48:59

hanyas

merhaba arkdaslar....yakından zamana kadar pic duyardım ama bukadar önemli oldugunu bilmezdim....sıfırdan baslıyan kişiye neyi yada neleri önerirsiniz....
cevaplarınız için simdiden teşekkür....

axanc

merhaba arkadaşım....  :D ...

zamanında ben de senin gibi başladım bu işe sana bi yardım edeyim.. bence bu işin ilk temellerini kitaptan öğrenmen daha iyi olur... ben kendi aldığım ilk kitabı öneririm, isim verme taraftarı değilim ama "mikrodenetleyiciler ve pic programlama" kitabını öneririm... o kitabı bitirince bile iş bitmiyr, her yaptığın uygulamada birşeyler öğreniyrsn daha ii bir programcı oluyrsn... yaptığın programları uygulamak için "proteus" programının 6'ıncı sürümünü forum'un içinden indir... insanlarlar bu işte ilerleyince daha terimsel konuşuyo olabilirler kafan biraz karışacak ara sıra...  :lol:  bi arkadaşıma anlatım notu hazırlamıştım, hatta daha yeni bitirdim.. onu senin için nete koyiyim... programı indirince en azından nasıl çalıştıracağın konusunda fikrin olur...
adres..:

http://www24.brinkster.com/nostramo/anlatim.zip

bana mail yerine burdan özel mesaj atarak ulaşabilirsin... :)

not: söz konusu notu arkadaş için hazırladım, içini değiştirecek vakit yok.. mazur görün..  ;)
Uzmanlık: Bilgisayar Müh. öğrenci Derleyici: PicBasic Pro Compiler Ver. 2.45 Program: Proteus 6.2.5 ve MCSP