LCD DE SATIR OKUNURMU ?

Başlatan digitech, 28 Ekim 2003, 00:00:32

digitech

selam arkadaslar  mesela  soyle  bişi  dusunun  bir  pic  ile  lcd  surdunuz  ve  bi  yazı  var  bu  lcd  de  atıyorum  2x16  bi  lcd  olsun  bu  1 ci  satırda  "SELAM NASILSINIZ" 2 ci satırdada  " TEST DEMO MEMO"  yazıyor  ben  baska  bir  pic  ile  bu gelen  bilgiyi okumak  istiyorum  aklıma  soyle  bir  yol  geldi  ama  ne  kadar  doru  olur  bilemiyorum  fikir  ve  goruslerinizi  bekliyorum bu  konuda  diyelimki  lcd yi suren  pic ile lcd  arasına  baska  bir  pic  ile girsem  gelen  bilgiyi alsam  bunu  ne  sekilde  saklaya biliri  ve  bu  bilgiyi  tekrar işlemem  gerektiginde  baska  bir  lcd  ye  nasıl  yazdırırım  acaba  pic ile  lcd  arasına  girip  gelen  data  yı  arada  kalan  pic  in  eepromuna  kaydetsem  daha  sonrada  bunu  baska  bir  lcd  ye  aynen  hic  degiştirmeden yollasam  acaba  olurmu  ?
Calışmalarınızda Başarılar Dilerim T.Aykut Baştuğ ------------------------------------------ www.elektroturk.net mms://65.110.45.59/elektroturk  (online  yayinlar)

diot

lcd ye bir adet muliplexer koyarsın okuman istediğin pic lcd yi kendine yönlendirir ce lcd den okumayı yapınca lcd yi diğer pice yönlendirir..

byka

dostum pek kimse kullanmaz ama lcd ler read modunu kullanabilirsin  buna gore de bir hardware yaparsın olabilir
DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php